Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Paddleboard – nový společník k vodě. Na léto nebo do teplých krajů

Paddleboarding je sice v kurzu už nějaký ten rok, ale nenapadlo vás ještě, že ho můžete využít i vy? Vemte s sebou paddleboard do teplých krajů už teď, nebo ho přiberte v létě. Hodí se pro každého. Co byste měli vědět?

Kde se vlastně objevil? Paddleboard vynalezli na Havaji v 60. letech 20. století. Jedná se o širší a tedy i stabilnější prkno neboli board než to, které se používá pro surfování. Dlouhé je asi 3 metry. Pádlo je trochu delší než to používané u kanoistiky, protože je zapotřebí dobře s ním zajet pod hladinu také ve stoje.

Paddleboard není věda

Na vodu s paddleboardem se nemusíte obávat. Paddleboardingu se totiž může věnovat kdokoliv. To, jak bude tento sport náročný, je totiž plně v rukou uživatele paddleboardu. Vydat se na něj tedy mohou děti, mladí, rodiče, dokonce i senioři. Podle toho je potřeba si vybrat vhodnou vodní plochu a četnost pádlování.

Vybírat můžete z větší řeky, rybníku, jezera, přehrady nebo se vydejte i na moře. Ze začátku je vždy určitě ideální začít na klidné hladině, kdy nefouká vítr a máte k dispozici pozvolný vstup do vody.

Jak vybrat paddleboard

A jsme u toho neméně podstatného: jaký paddleboard vybrat a jaké k němu zvolit pádlo? Výběr pádla je velmi individuální záležitostí. V zásadě by, když opřeme list pádla o zem a chytneme se rukojeti, měla být paže trochu pokrčená. Ale může se stát, že při používání bude vyhovovat pádlo trochu delší nebo naopak kratší. Vybírat se dá i z vario pádla, které má nastavitelnou délku. Protože se jedná o investici, vyplatí se podívat, kde právě probíháakce na paddleboardy.

Paddelboardů je několik druhů. Začít je vhodné třeba na nafukovacím nebo polyetylenovém (téměř nezničitelný) boardu. Nafukovací je navíc velmi praktický, protože zabere méně místa při balení.

Při paddleboardingu prospíváte zdraví. Nejenže zapojujete velkou škálu svalů, ale také posilujete rovnováhu. Když budete přemýšlet nad tím, jak se zabavit ve vodě, vzpomeňte si na tenhle populární sport.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

Paddleboard – nový společník k vodě. Na léto nebo do teplých krajů