Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

PaddleBoardy. Surf s pádlem, co vás bude bavit

S paddleboardy můžete vyrazit na klidné vody i do mořských vln. Jak vybrat paddleboard a jak na něm surfovat?

Jízda na prkně s pádlem a spoustou zábavy: to je stand up paddleboard neboli paddleboard.

Co je paddleboard a kde jezdit

Paddleboard je nafukovací nebo pevné prkno, na kterém se pohybujeme po vodě ve stoje, za pomocí odrážení se dlouhým pádlem. Výhodou paddleboardingu oproti klasickému surfovacímu prknu je, že nemusíte čekat na vlny – stand up paddle je zábava i na klidné vodě.

Jak surfovat na paddleboardu

Prvním krokem je udržet rovnováhu. Zezačátku si můžete na prkno kleknout a pomocí pádla se dostat dál od břehu. Potom si pádlo položte kolmo na příď prkna, uchopte ho v rukou a pomalu se postavte, s nohama na šířku stand up paddleboadu, kolena nechte mírně pokrčená.

Paddleboard – Jak správně pádlovat

Udržení rovnováhy jste zvládli, teď už stačí jen natrénovat techniku práce s pádlem. Pádlo je delší než například u kajaku nebo kánoe.

Pádlujte mírnými, ale řízenými pohyby rovně až lehce diagonálně od stand up paddleboardu. Pokud se chcete otočit, pádlujte v protisměru podobně jako u kánoe.

Paddleboarding

Při pádlování zpevněte střed těla – lépe udržíte rovnováhu. Paddleboarding může být pěkná makačka a skvělý fitness trénink na dovolené. Klidně si dejte oddych – odpočívat můžete vleže na prkně s pádlováním rukama.

Jak vybrat paddleboard – nafukovací nebo pevné prkno?

Prkna na paddleboard (nebo také SUP paddleboardy) se vyrábějí ve dvou variacích:

Pevný paddleboard

  • jedná se o SUP paddleboard s tenčí hranou, která se dokáže zaříznout do vln,
  • pevná prkna se používají na závody nebo do divočejších vod.

Nafukovací paddleboard

  • největší výhodou je velká odolnost (prkna jsou téměř nezničitelná) a skladnost,
  • od pevných SUP paddleboardů se liší také nižší cenou.

Skvělým nafukovacím paddleboardem pro klidné vody i sjíždění mírnějších vln je paddleboard Aqua Marina Vapor. Jedná se o stabilní, ale zároveň dostatečné rychlé prkno. Materiál je odolný UV záření i slané vodě.

Paddleboard můžete spojit i s rybařením! Novinkou je nafukovací SUP Aqua Marina Drift Fishing, paddleboard s několika vychytávkami jako jsou držáky rybářských prutů nebo sedátko, které využijete, zatímco čekáte na svůj úlovek. A o rovnováhu na vodě se bát nemusíte, tohle prkno má totiž po stranách nafukovací vaky, které zaručí stabilitu při pádlování i v klidu.

A teď už vzhůru na prkna!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PaddleBoardy. Surf s pádlem, co vás bude bavit