Menu
JenProCestovatele
Cestopisné knihy

Pavel Bém se dal na psaní cestopisů. Vydal knihu o expedici na K2

Redakce

Redakce

9. 12. 2014

Exprimátor Prahy Pavel Bém se v neděli 7. prosince dal o sobě vědět, když slanil Žižkovskou věž. Důvod? Propagace knih s názvem K2 – Královna hor. 

Pavel Bém je autorem textu knihy i řady fotografií v ní. Kromě svého působení na pražském magistrátu totiž stihnul bývalý primátor české metropole vystoupat jako třetí Čech v historii na proslulou horu K2.

Kniha, která vychází v nákladu 2 500 výtisků, je věnována úspěšné česko-slovenské horolezecké expedici, která 1. srpna 2012 pokořila vrchol druhé nejobávanější osmitisícovky světa.

Líčí šedesátiletou historii světového a československého karákoramského horolezectví. Předmluvu sepsali horolezci jako je například Kurt Diemberger, Peter Habeler či Jozef Rakoncaj. Publikace obsahuje slavná jména a přehledně seřazené příběhy světového horolezectví.

Dojde i na smutná čísla

Druhou část knihy tvoří autentický deník výstupu, s podrobnými mapami výstupových tras na K2, mapy trasy treku přes ledovec Baltoro, ale také statistiky výstupů a úmrtí na K2 v letech 1954 – 2014.

Celkem publikace obsahuje přes 800 fotografií od Pavla Béma a dalších sedmi fotografů.

Kniha, jejíž součástí je také dokumentární DVD, je ke koupi za 2499 korun. Výtěžek z prodeje má být věnován nadaci NALA, která podporuje děti v Tibetu a Nepálu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pavel Bém se dal na psaní cestopisů. Vydal knihu o expedici na K2