Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Planeta Země se ocitla v aukci. Japonec ji nabízel za necelý dolar

Markéta Dudková

Markéta Dudková

11. 9. 2013

Vzpomínáte na doby, kdy jste jako děti rodiče otravovali s nejroztodivnějšími přáními a žádostmi, až vás nakonec odbyli slovy: ,,A hodinky s vodotryskem bys náhodou nechtěl?“ Taková hloupost, že? Anebo ne?

odkud by majitel Zemi řídil? Zdroj: wikipedia.org

Odkud by majitel Zemi řídil? Zdroj: wikipedia.org

Dnes se internet hemží mnohem podivnějšími nesmysly a na internetových aukcích lze pořídit opravdu bizarní kousky – od zaručeně autentické mrtvolky víly až po kostým šimpanze Michaela Jacksona.

Chtěli byste být majiteli Země?

Lidské bláznovství zkrátka nezná mezí a při zemi v tomto ohledu nezůstal ani jistý muž z Japonska, který se rozhodl dát do internetové dražby rovnou celou planetu Zemi a to za pouhopouhých 69 jenů (necelý dolar, tedy asi 14 Kč). Cena se v průběhu aukce samozřejmě mnohonásobně vyšplhala až na 9 889 899 888 jenů (tedy 19 bilionů Kč), uvážíte-li ovšem, že za tento peníz bude vaše úplně vše, co se na povrchu naší planety nachází, je to pořád pakatel.

Žerty stranou, toto je seriózní nabídka

Možná si teď ťukáte na čelo a říkáte si, co je to zase za nejapný žert. Apríla už přeci dávno bylo. O vtip ovšem nejde ani v nejmenším a to zejména pro pana dražitele, který celou záležitost bere zcela vážně.

Jak ale může někdo vážně myslet prodej Země, ptáte se nejspíš. Je tu snad nějaký omnipotentní majitel Země? Dle toho, co je v inzerátu zmíněno, pan dražitel k Zemi přišel tak trochu jako slepý k houslím. Jednoho dne znaven prací a vším si zcela nevinně usnul a co se mu nepřihodilo. Namísto sladkého snění třeba o zasloužené dovolené apod. se mu do snu bez pozvání vkradl sám nejvyšší a planetu mu propůjčil, protože už byl zkrátka s vývojem plodu své práce nespokojen.

Jak se Země v aukci ocitla

Nebohý pan dražitel se probudil s oroseným čelem a srdce mu tlouklo tak silně, že byly málem povolány policejní sbory kvůli rušení nočního klidu. On přeci o takovouto zodpovědnost nestál. A tak, jen co vstřebal počáteční zděšení, se rozhodl s pomocí internetové aukce planetu podstoupit někomu, kdo se na takové vlastnictví cítí. Ovšem, pokud už sčítáte své úspory a uvažujete o koupi, v inzerátu je uvedeno, že se na tuto položku nevztahuje záruka vrácení peněz či zboží. Čili, pokud vaše nabídka bude ta vítězná, uvážete si celou planetu i s občas vylomeniny tropícím lidstvem na krk.

Rozmyslete si taktéž popichovat dražitele příhozy jen tak pro legraci. Prodávající totiž v takovém případě celou aukci zastaví a zahájí znovu na 69 jenech. No, vlastně vzhledem k neomalenosti nezdárných občanů této planety tak už jednou učinil.

Otázky a odpovědi

Pokud se stále ještě usmíváte a máte milého dražitele za kujóna, který si z nás jen utahuje, možná vás přesvědčí následující odpovědi na dotazy, které se u aukce objevily:

Otázka: Miluji doutníky. Je možné si zakoupit pouze Kubu?

Odpověď: Po předložení vítězné nabídky bude Kuba, dle mého názoru, připojena k Saitamě v Japonsku.

Otázka: Je možné zboží přepravit s Altair? Děkuji za váš čas.

Odpověď: Vzhledem k tomu, že by takováto transakce trvala přibližně 17 světelných let, myslím, že na takovýto způsob dodání můžete zapomenout.

Otázka: Zajímalo by mě, proč tu není žádné foto zezadu. Jsou zde snad nějaké země bezohledně plýtvající zdroji nebo vedoucí válku, o nichž bychom měli vědět?

Odpověď: Bohužel toto činí příliš mnoho zemí a Bůh je kvůli tomu docela naštvaný. Jakmile padne vítězná nabídka, si spolu (s Bohem) pohovoříme o tom, že některé státy rozdrtíme jako červy.

Otázka: Dobrý den, toto je skutečně zajímavá nabídka. Koupím-li zemi, stane se ze mě Bůh?

Odpověď: Koupě Země vás Bohem neučiní. Upadl jste snad na hlavu?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Planeta Země se ocitla v aukci. Japonec ji nabízel za necelý dolar