Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Podzimní procházky v přírodě si žádají teplejší oblečení, poradíme vám jaké?

Podzim je krásné roční období. Stromy v parku plné barevných listů, dlouhé večery se šálkem horké čokolády a pozlacená krajina, které je těžké odolat. Podzimní počasí je příznivé pro procházky, i přes deštivé počasí nebo první chladné dny. Abychom mohli plně využívat výhod této sezóny, je důležité vybavit se oblečením, které nás ochrání před zimou.

Oblečte se na procházku podzimní přírodou

Počasí na podzim je nejen v horách proměnlivé, často nepříznivé, takže byste měli být řádně připraveni na rychlé střídání počasí. I na procházku můžete zvolit termoaktivní oblečení, které vás ochrání před ochlazením a přehřátím. Důležitým kusem oděvu jsou na podzim kalhoty. Chrání před nepřiznivými vnějšími faktory, například při procházce lesem před vyčnívajícími větvemi. I na procházce potřebujete oblečení, které neomezuje vaše pohyby. Bohužel neexistují univerzální dámské kalhoty, které přizpůsobíte každé sezóně.

Jaro a podzim jsou přechodná období, ve kterých jsou povětrnostní podmínky zvlášť proměnlivé a vyznačují se nízkými teplotami a přítomností chladného, pronikavého větru. Za takových okolností budou dobrým řešením pohodlné dámské kalhoty sportovního střihu nebo kapsáče. Pohodlné tenisky, pohodlné kalhoty a nadměrný svetr s jasnou vazbou – to je kombinace, která nikdy nevyjde z módy. Při výběru svetrů pro sebe se řiďte nejen jeho vzhledem, ale také materiálovým složením. Vyberte si modely vyrobené z přírodních vláken – bavlna, kašmír, vlna – vydrží déle než polyesterové a navíc vám poskytnou lepší tepelný komfort. Stejně vhodné jsou na podzimní procházku sportovní mikina, kalhoty a barevné podzimní kozačky. Budete tak připraveni čelit i horšímu počasí.

Na procházku do přírody si oblečte klidně mikinu XXL ke kalhotám,midi trenčkot s barevnými teniskami a černé kalhoty a nebo svetřík s výstřihem do V se sportovními kalhotami (zapomeňte na vytahané tepláky). Možností, jak se teple obléci na podzimní procházku přírodou je skutečně nespočet.

Nezapomeňte na kvalitní boty

Podzim může být opravdu rozmarný. Na jedné straně nám dává zlaté dny plné sluníčka a tepla, na druhé straně to může být pochmurné a deštivé. Proto se rovněž ujistěte, že máte správné boty.

Boty (stejně jako šperky a kabelka) zdůrazňují charakter stylingu, informují o našich preferencích, činí oblečení elegantním, sportovním, romantickým i rockovým. Samozřejmě je také velmi důležité pohodlí. Na procházku po městě si vystačíte na podzim s teniskami či sneakersy. Hodit se vám budou již zmíněné podzimní kozačky. Pokud vyrážíte do přírody, jsou lepší volbou kotníkové boty či vysoké boty bez podpatku a s pevným vázaním. Tím zabráníte vymknutí kotníku či jinému zranění nohy. Navíc do nich můžete obout i silnější ponožky, pokud je venku opravdu zima.

Na podzim a v zimě obvykle nosíte tmavé oblečení. Pokud chcete svou stylizaci oživit, vyplatí se přidat obuv v zajímavé barvě. Boty v neobvyklých odstínech pro nejchladnější měsíce roku, jako je šťavnatá zelená či modrá budou zajímavou volbou. Oživí vám i ten nejzákladnější outfit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podzimní procházky v přírodě si žádají teplejší oblečení, poradíme vám jaké?