Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Potřebujete přespat v Praze? Podívejte se na možnosti levného ubytování

Chystáte se do Prahy na výlet a rádi byste zde strávili noc? Nebo do hlavního města přiletíte po dovolené, ale bydlíte jinde a spoj domů vám jede až druhý den? V tom případě se vám budou hodit tipy, kde v Praze najít pohodlné a zároveň levné ubytování.

Levné ubytování v Praze

Hlavní město skýtá obrovské množství hotelů, penzionů a dalších možností ubytování v různých cenových hladinách. Pokud vám jde především o to, abyste za ubytování zaplatili co nejméně, můžete k přespání využít ubytovny Praha, popřípadě pražské vysokoškolské koleje. Ty sice primárně představují ubytovací zařízení pro studenty, nicméně pokoj si může pronajmout kdokoliv.

Velmi levně vyjdou také místní hostely, malé penziony či pokoje pronajaté přes známé portály zprostředkující ubytování. Obecně platí, že nejlevnější bývají sdílené pokoje, popřípadě samostatné pokoje v obydlených bytech. Při využití této možnosti se lze ubytovat skutečně za minimum a navíc se seznámit s novými lidmi.

Centrum, nebo periferie?

Všechny typy ubytování jsou zpravidla dražší, pokud se nacházejí v centru města. Jestliže se rozhodnete přespat mimo centrum či na okraji Prahy, zaplatíte méně. Na druhou stranu to budete mít dál k památkám a jiným zajímavým místům, nádražím a podobně. Je tedy důležité zohlednit také důvod, proč v Praze přespáváte, a případně počítat i s platbami za MHD, taxi apod.

Prakticky vždy se vyplatí najít ubytování blízko metra, kterým se po Praze dostanete všude, kam budete potřebovat.

Výhodou je, že vzhledem k množství penzionů, hotelů, ubytoven a bytů k pronájmu nějaké ubytování najdete vždy. A to i tehdy, když v Praze musíte zůstat neplánovaně. Není problém se ubytovat doslova ihned, a to za velmi dobrou cenu. Stačí se podívat na aktuální nabídky pražských ubytoven, hostelů, vysokoškolských kolejí či soukromých pokojů k pronájmu.

Ceny nejlevnějšího ubytování v Praze začínají již na cca 500 korunách na noc za jednu osobu. Čím dříve si pokoj zarezervujete, tím menší částku obvykle zaplatíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Potřebujete přespat v Praze? Podívejte se na možnosti levného ubytování