Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Přichází ideální počasí na výlety. Vybavte se tím správným turistickým batohem a vyrazte do přírody!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

26. 10. 2020

Na výlet s rodinou, turistický výšlap i několikadenní stanování. Sportovní batoh je tím pravým parťákem, ať vás nohy zavedou kamkoliv. Jak velký batoh si pořídit? Jaké vybavení by mu nemělo chybět?

Cestování bez starostí

Správně vybraný sportovní batoh vám poskytne dostatek prostoru pro vše potřebné a navíc je konstruován tak, že ani při celodenním nošení nepřetěžuje vaše záda. Ve skutečnosti by batoh na vašich zádech měl být to poslední, co budete během výletu vnímat.

Sportovní batoh na míru

Pořídit si tak akorát velký batoh může být těžší, než se na první pohled zdá. Věřte tomu, nebo ne, mnohdy je výhodnější pořídit si dva batohy odlišných velikostí, než neustále chodit na výlet buď s poloprázdným, nebo naopak s přeplněným zavazadlem. Na krátké jednodenní výlety si bohatě vystačíte s batohem o objemu 10 až 30 litrů, zatímco na víkendové túry s přespáním pod širým nebem sáhněte raději po 50 litrovém batohu. Na týdenní a delší výpravy už budete potřebovat batoh s objemem nad 50 litrů, který poskytuje dostatek prostoru pro skutečně bohatou výbavu.

Odlehčete svým zádům

Pokud to s turistikou myslíte vážně, vaší prioritou by měl být sportovní batoh s propracovaným nosným systémem. Tvoří ho polstrované ramenní popruhy, jejichž poloha by se měla dát zafixovat pomocí hrudního popruhu, a bederní pás, který nese více než polovinu hmotnosti celého nákladu. Čím větší batoh si pořizujete, tím tužší by měl mít bederní pás, aby vám při chůzi poskytoval dostatečnou oporu. Zároveň ale myslete také na své pohodlí a chtějte batoh, jehož záda jsou vybavena účinným odvětráváním.

Mějte ve věcech přehled

Outdoorové batohy se od sebe liší především svou konstrukcí, a to konkrétně počtem vstupů a vnitřním členěním. Klasiku představují modely, do kterých se dostanete pouze shora, tudíž si při jejich balení musíte dobře rozmyslet, co chcete mít po ruce. Přehlednější bývají takzvané dvoukomorové batohy, které disponují dvěma oddělenými kapsami, z nichž každá má svůj vlastní vstup. V případě potřeby můžete odstranit přepážku mezi komorami a získáte tak batoh s jedním velkým úložným prostorem. Pokud si pořizujete objemnější batoh, vyplatí se sáhnout po modelu s čelním plněním, do něhož věci ukládáte podobně jako do kufru.

turistický batoh

Myslete na detaily

Pěší turistiku vám náležitě zpříjemní praktické doplňky a vychytávky. Objem batohu navýší různé vnitřní i vnější kapsy, které vám pomohou udržet si ve věcech pořádek. Užitečnými pomocníky jsou upínací popruhy, úchyty a poutka, která slouží k připnutí turistických hůlek, karimatky nebo lana. Při delších výletech vám přijde vhod integrovaná pláštěnka, která batoh včetně jeho obsahu ochrání před promočením. Většina sportovních batohů bývá také vybavena samostatnou přihrádkou na hydrovak, která ho odděluje od zbytku obsahu, a reflexními prvky, díky kterým budete vidět i za šera nebo v mlze.

Chystáte se na pěší výlet, ale schází vám ten správný parťák do nepohody? Kvalitní sportovní batoh seženete na Heurece, kde máte na výběr ze široké nabídky e-shopů. Seřaďte si batohy podle nejnižší ceny nebo jejich oblíbenosti a inspirujte se hodnocením ověřených uživatelů. Výběr vám může usnadnit i žebříček nejlépe hodnocených turistických batohů dle slovenských zákazníků na Heureka.sk.
turistický batoh

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přichází ideální počasí na výlety. Vybavte se tím správným turistickým batohem a vyrazte do přírody!