Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Přivezte si ze svých cest hezké fotky

Dovolená je pro mnoho z nás jedním z nejoblíbenějších okamžiků v roce, kdy můžeme relaxovat, poznávat nová místa a samozřejmě také pořizovat krásné fotky. Pokud chcete mít z vaší dovolené ty nejlepší fotky, můžete vyzkoušet několik jednoduchých triků a tipů.

Vyražte na výlet brzy ráno

Ranní světlo je nejlepší čas pro fotografování. Během rána může být světlo měkčí a teplejší, což dodá vašim fotografiím nádhernou atmosféru. Navíc brzo ráno ještě nejsou turistická místa přeplněná. Můžete vyfotit fotky z mnoha úhlů, použijte také stativ pro zachycení lepší fotografie nebo pro točení videí.

Detaily

Hledání zajímavých detailů může dodat vašim fotkám novou dimenzi. Zkuste najít nějaký zajímavý detail, jako například starou uličku nebo barevný květ, který by mohl být zajímavým prvkem na vašich fotografiích. Udělejte ze svých fotografií zajímavé vzpomínky, díky kterým si v budoucnu na vaši dovolenou jednoduše vzpomenete.

Některé motivy jsou samy o sobě zajímavé, jako například architektonické prvky, krásná krajina, zvířata nebo lidé. Snažte se hledat takové motivy, které jsou například typické pro danou destinaci, ve které trávíte svou dovolenou. Zkuste najít místa s krásnými a jasnými barvami. Například barevné zdi, květiny, vodní hladiny atd. mohou vytvořit zajímavé pozadí.

Foťte více než méně

Udržujte své dovednosti v praxi tím, že budete fotografovat co nejčastěji. Čím více budete fotografovat, tím lepší budete vytvářet zajímavé a krásné fotografie. Pamatujte si, že každý má svůj vlastní styl fotografování, a tak se nebojte experimentovat a najít si svůj vlastní způsob pořizování fotografií. Snažte se vyprávět příběh pomocí vašich fotografií. Použijte snímky, abyste vytvořili poutavý příběh, který bude zajímavý a rádi se na fotky kouknete znovu a znovu.

Správné nastavení

Mějte na paměti nastavení expozice, clony a citlivosti ISO. Naučte se používat různé režimy expozice a experimentujte s různými clonami, aby se vám podařilo vyfotit přesně to, co potřebujete. Využijte různých druhů osvětlení, například přirozeného světla nebo umělého osvětlení. Zkuste si hrát s kontrastem mezi světlem a stínem a zkuste tak vytvořit zajímavé efekty. Hloubka ostrosti může pomoci vytvořit krásné a nevtíravé pozadí. Použijte menší clonu, abyste dosáhli menší hloubky ostrosti, což zajistí, že váš hlavní motiv bude ostrý a pozadí bude hezky rozostřené.

Výsledný dojem

Správná kompozice může pomoci zajistit, že vaše fotografie budou vizuálně atraktivní. Kontrasty mohou pomoci zvýraznit detaily a dodat fotografii hloubku. Vytvořte silný kontrast mezi světlými a tmavými oblastmi. Zkrátka, výsledný dojem z vašich fotografií bude záviset na mnoha faktorech, ale pokud se budete držet základních pravidel pro kompozici, expozici nebo ostrost, můžete tak dosáhnout vizuálně působivých výsledků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přivezte si ze svých cest hezké fotky