Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Proč se vyplatí pojištění storna zájezdu? Zajistěte si, že nepřijdete o dovolenou i o peníze

Blíží se čas letních dovolených a možná i vy patříte k těm, kteří už vědí, kam se tento rok za odpočinkem vydají. Ať už cestujete s cestovní kanceláří, anebo na vlastní pěst, po České republice, anebo do zahraničí, je dobré přemýšlet také o vhodném pojištění. Proč se vám vyplatí nejen cestovní pojištění, ale také pojištění storna zájezdu?

Pojištění storna zájezdu

Zdroj: Shutterstock.com

Pokud vyrážíte na dovolenou, můžete se pojistit na celou řadu věcí. Na cesty do zahraničí si většina lidí obstarává alespoň základní cestovní pojištění. Pokud byste se totiž za hranicemi spoléhali pouze na kartičku zdravotního pojištěnce a něco by se vám skutečně stalo, čekalo by vás velmi složité vyřizování.

Cestovní pojištění

S cestovním pojištěním bude pro vás v případě potíží vše o mnoho jednodušší. Například cestovní pojištění od ERV Evropské pojišťovny, která již po čtrnácté v řadě získala ocenění TTG Travel Awards za nejlepší cestovní pojištění, disponuje vlastní nonstop asistenční službou (česky mluvící) a sítí Euro-Center na všech kontinentech (celkem 12 center), díky čemuž je možné vyřešit problém rychle a přímo na místě.

Podrobnosti o cestovní pojištění

Podle toho, jak často či kam cestujete, si můžete pořídit celoroční cestovní pojištění, anebo si vybrat z pěti balíčků krátkodobého pojištění Sbaleno, sestavených podle nejčastějších potřeb klientů. ERV Evropská pojišťovna má také vlastní specialisty, kteří prověřují úroveň lékařské péče v zahraničí. Výhodou je rovněž rychlé vyřízení škody (do 7 dnů).

ERV hradí léčebné výlohy až do výše 10 000 000 Kč, což dokládá nejširší ochranu na českém pojistném trhu. ERV Evropská pojišťovna se pyšní největším tržním podílem na českém trhu cestovního pojištění a spolupracuje prakticky se všemi významnými cestovními kancelářemi.

Pojištění storna zájezdu

Jelikož zájezd si v drtivé většině kupujete alespoň nějakou dobu předem, kromě pojištění pro případ úrazu na cestách, se vyplatí pojistit se i pro případ, že byste museli letenku, ubytování či zájezd zrušit ještě před odjezdem. Pojištění storna zájezdu je tedy pojištěním stornopoplatků, které za vás případě pojistné události uhradí pojišťovna.

Na co se vztahuje pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu může u různých poskytovatelů pokrývat rozdílné okolnosti, nicméně standardně se jedná zejména o zdravotní důvody. Pojištění storna zájezdu od ERV se vztahuje na vážné akutní onemocnění či úraz nebo komplikace spojené s těhotenstvím, ale také na významné poškození vašeho bydliště, nezaviněnou ztrátu zaměstnání a další zvláštní situace. Novinkou je zahrnutí důvodů spojených s rozvodem a opravných termínů zkoušek.

Podrobnosti o pojištění storna zájezdu

Výhodou pojištění storna zájezdu u ERV Evropské pojišťovny je, že je možné jej sjednat jak pro cesty do zahraničí, tak pro cesty po České republice. Pro cesty do zahraničí lze využít připojištění ke krátkodobému pojištění Sbaleno, jehož cena je 3 % z ceny služby. Samostatným pojištěním, které stojí 4 % z ceny služby, se pak můžete pojistit na cesty do zahraničí i na cesty po České republice.

V případě, že zbývá více než 15 dní do odjezdu, si toto pojištění můžete sjednat do tří pracovních dnů po zaplacení zájezdu či první související služby. Pokud do odjezdu zbývá méně než 15 dní, je nutné pojištění storna zájezdu sjednat nejpozději v den zakoupení či zaplacení zájezdu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč se vyplatí pojištění storna zájezdu? Zajistěte si, že nepřijdete o dovolenou i o peníze