Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Sami na dovolenou? Ne vždy je to finančně výhodné

Rozhodli jste se, že letošní léto prožijete tak, jak jste si vždy přáli? Potom pamatujte, že možností, kam vyrazit na dovolenou, je více než dost. Pokud se podíváme na oblíbené destinace, potom často rozhoduje několik hlavních faktorů. Mezi ty se řadí:

cestovani-o-samote

Zdroj: Pixabay.com

  • Dostupnost destinace
  • Bezpečí
  • Přírodní a kulturní zajímavosti
  • Cena

A právě poslední jmenovaný faktor, tedy finanční stránka věci, je dnes velmi důležitá. Pokud ani vy nechcete vyhazovat peníze oknem, je dobrou volbou levná dovolená v Chorvatsku. Pokud jedete s partnerem či partnerkou, partou přátel či známých, nebo třeba s rodinou, je vše v pořádku. Pokud ale plánujete vyrazit sami, nemusí se vám to vyplatit.

Destinace není pro sólo cestovatele

Ať už se jedná o apartmány, hotely, nebo jiné ubytovací kapacity, jenom málokdy byste našli jednolůžkový pokoj. Řada z nich je ihned plných, jelikož nápad cestovat samostatně má více lidí. A pokud už vezmete pokoj větší, neobejdete se bez doplácení za neobsazenou postel. Proto je dobré cestovat alespoň ve dvou. A jak takového spolucestovatele získat? Seznamte se online. Řada seznamek totiž nenabízí jenom možnosti vážného seznámení, ale umožní lidem propojit i jejich koníčky. Cestování nevyjímaje. A tak lze jednoduše najít člověka, který s vámi nejenom do zmíněného Chorvatska pojede. Kromě úspor samozřejmě získáte také společnost, takže o zážitky určitě nebude nouze.

Najít si lze také partnera

Nemusí to být nutně jenom spolucestovatel, který je spíše kamarádem se společnými zájmy. I když je trendem posledních let být single, ne každému může tento životní styl vyhovovat. Proto mnoho žen hledá rady, kde sbalit chlapa. Proč? Nejenom pro společně strávené chvíle, ale i proto, aby konečně měli s kým vyrazit na dovolenou. A to nikoliv z důvodu, aby ji dotyčný muž zaplatil, ale právě proto, že ve dvou je cestování zkrátka výhodnější. A to i v souvislosti s cestou, protože do zmíněného Chorvatska je ideální vyrazit vlastním automobilem. Než však s někým novým kamkoliv vyrazíte, je určitě dobré ho blíže poznat.

Pozor na váhové limity na letištích

I když cesta do Chorvatska může být spojena s cestou autem, je možné do této destinace také letět. Pokud zvolíte i tuto formu, opět se může hodit mít spolucestovatele. O tom se přesvědčíte při odbavení vašich zavazadel. Pokud jste si nakoupila krásné dámské šaty a další oblečení, kterého máte plný kufr, můžete jednoduše přesáhnout váhový limit. A to znamená doplatky. Když však cestují dva, je možné jejich zavazadla sčítat a následně zprůměrovat. A jak známo, muži si toho na své cesty moc neberou. A tak se do limitu pohodlně vejdete a nemusíte se bát doplatků za nadváhu vašeho odbaveného zavazadla. A totéž může logicky platit i o zavazadle kabinovém, které se však váží jenom málokdy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sami na dovolenou? Ne vždy je to finančně výhodné