Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Seznam věcí, které si sbalit na podzimní dovolenou na horách

Komerční sdělení

Komerční sdělení

13. 10. 2022

Vyrážíte za víkendovým, týdenním či měsíčním podzimním dobrodružstvím na horách? Pokud ano, přinášíme vám seznam věcí na dovolenou, které by ve vašem zavazadle rozhodně neměly chybět. Usnadněte si balení a přidejte si následující položky na svůj seznam. Jaké oblečení na hory je to pravé a na co rozhodně nezapomenout?

Vezměte to pořádně od podlahy

Aby byl náš seznam kompletní a přehledný, začneme pěkně od podlahy. Tedy otázkou: jakou obuv na hory? Podzim na horách může být krušný, nepříjemný a vlhký, proto si nezapomeňte přibalit kvalitní nepromokavé boty. Do nich samozřejmě patří také funkční ponožky.

Nepromokavé kalhoty a funkční spodní kalhoty

Od pevných bot a teplých ponožek se dostáváme k nepromokavým kalhotám a spodním funkčním kalhotám. Kombinace těchto dvou kusů oblečení vás totiž udrží v suchu a teple i při několikahodinových trecích.

Funkční spodní prádlo je nutností

Aby byly vaše intimní partie v pohodlí i během pobytu venku, vsaďte na funkční spodní prádlo. Pokud jste si k pobytu na horách pronajali chalupu, která disponuje krbem či jiným zdrojem tepla, můžete si s jeho pomocí funkční kusy oděvu pohodlně vysušit a nepořizovat si jich mnoho. To oceníte při delších pobytech na horách. Trenýrky, boxerky a kalhotky visící na šňůrách po celé chalupě vám během večerních posezení u sklenek něčeho ostřejšího, vynahradí výzdobu.

Trička s dlouhým i krátkým rukávem a význam vrstvení

Při volbě vhodných vršků nezapomínejte ani na tílko a tričko s krátkým i dlouhým rukávem. O vaše pohodlí a udržení příjemné tělesné teploty se totiž postará vrstvení. Podzimní dovolená na horách bude mnohem pohodovější, pokud si zabalíte tílka, trička s krátkým rukávem i s tím dlouhým. Až se budou teploty pohybovat nebezpečně blízko nuly, začnete na sebe jednoduše vrstvit jednu vrstvu na druhou a na výletě budete v teple a udržíte si dobrou náladu.

Mikiny, svetry a nepromokavé bundy

Co přijde na tričko? Přece funkční mikina nebo svetr a zateplená nepromokavá bunda. V případě, že počasí vypadá po ránu příznivě, můžete vyrazit i v bundě, která má nižší vodní sloupec a do batohu si přibalit pláštěnku. Tak budete v suchu i při okamžité změně počasí k horšímu.

Abyste spali jako nemluvňata a byli po celou noc v teple

Spíte doma rádi nazí? To se pak může snadno stát, že na svůj seznam věcí na podzimní dovolenou zapomenete přidat teplejší pyžamo a noční košili. Na horách je chladno, proto i při spaní v chalupě s kvalitním a spolehlivým vytápěním je rozhodně moudré přibalit si oděv na spaní. Ráno v něm můžete posnídat, případně přes něj přehodit nepromokavé kalhoty a bundu a vychutnat si šálek ranní kávy či čaje na zápraží s výhledem na východ slunce.

Šátek nebo čepice? Nezapomínejte na pokrývku hlavy

Vrchním oděvem náš seznam věcí ale nekončí. Aby vás po celodenním pobytu v horách nebolela hlava z větru, neuhnali jste si úpal a zkrátka si chránili svou hlavu, přibalte si také čepici nebo alespoň šátek, který si na hlavu uvážete.

Hygiena, lékárnička a další nezbytnosti

Kromě oblečení by ve vašem batohu neměla chybět:

  • hygiena,
  • lékárnička,
  • termoska,
  • sluneční brýle,
  • baterka,
  • nabíječky.

Jestli vyrážíte za pobytem do hor do zahraničí, nezapomeňte ani na cestovní pojištění a pas.

Seznam věcí pro děti

Vyrážíte-li na hory s dětmi a přemýšlíte, co sbalit na dovolenou jim, řiďte se seznamem pro sebe, ale přidejte několik nutností, například oblíbenou hračku, rukavice, krémy s ochrannými UV faktory a hry.

Podzimní dovolená na horách bude pohodová a nezapomenutelná, pokud při balení na nic nezapomenete a budete postupovat přesně podle seznamu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seznam věcí, které si sbalit na podzimní dovolenou na horách