Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Silvestr v teple. Kam se vydat na oslavu nového roku?

Taťána Kročková

Taťána Kročková

29. 12. 2019

Poslední roky počasí té pravé zimní atmosféře moc nepřeje. Koho neláká déšť, vítr, plískanice či zasněžené pláně někde na horách, může oslavit příchod nového roku v teple. Do kterých destinací se nejčastěji jezdí v době vánočních svátků a na Silvestra?

Oslava nového roku v Egyptě

Vyhledávanými destinacemi bývají právě ty, ve kterých je hodně teplo, a kde bychom během léta asi moc nevydrželi. Patří sem oblasti v Arábii, Dubaj, Egypt, Izrael či ostrovy, hlavně Maledivy nebo Kanárské ostrovy. Turisté nepohrdnou ani Španělskem, Indií, Thajskem, Kubou, Mexikem nebo dokonce Jižní Afrikou. Užít si dovolenou během zimy si lidé letí ale třeba i do Paříže, Londýna, Vídně, Amsterdamu nebo Frankfurtu.

Lákavou a dostupnou oblastí bývá Egypt, kam není problém dostat se pohodlně s cestovní kanceláří. Teplota vzduchu bývá v období prosince až ledna kolem 20°C, teplota moře 22°C. Určitě se vyplatí pobýt v Egyptě déle než jen na pár dnů.

Kanárské ostrovy v zimě lákají turisty

Další oblíbenou destinací jsou Kanárské ostrovy, kde si i během zimy můžete přijít na své. Teplota vzduchu je zde podobná jako v Egyptě, tedy plus mínus 20°C, občas ale i zaprší. Moře mívá standardně teplotu kolem 20°C. Ideální je volba jižních oblastí, například Maspalomas, kde si můžete také zahrát golf.

Největší ostrov náležející ke Kanárským ostrovům je Tenerife. Také tam jezdívají Češi trávit Vánoce a oslavit Silvestra. Je tam opravdu nádherně. Navštívit můžete také města Santa Cruz de Tenerife nebo Las Palmas de Gran Canaria. Na Kanáry se rovněž vyplatí jezdit na delší dobu, klidně až do oslavy Tří Králů 6. ledna, kdy se v Tenerife koná tradiční festival Reyes Magos & Epifanía.

Yucatán a nádhera korálových útesů

Kromě Kanárských ostrovů, kde se domluvíte především španělsky, můžete třeba zavítat i do Mexika. Tam rovněž uplatníte své znalosti španělštiny a navíc se přes zimu pěkně ohřejete – teploty tam dosahují i kolem 25°C. Ideální volbou k odpočinku i koupání v křišťálově čistém moři je v oblasti Cancún na východním pobřeží mexického poloostrova Yucatán. Vaši duši potěší nádhera korálových útesů a zaujmout vás mohou i pozůstatky mayské kultury. Kromě Cancúnu můžete zavítat i na Riviéru Maya. Drogy si tam raději neshánějte – nemuselo by se vám to vyplatit.

Do Španělska za teplem

Nejdostupnější variantou zimní dovolené je pro Evropany asi návštěva Španělska. Není to daleko, je tam teplo a nebude vás to stát zrovna majlant. Do vzdálenějších destinací mimo Evropu se opravdu nevyplatí vyrazit za teplem pouze na pár dní. Čím jižněji budete, tím větší teplo můžete čekat. Mezi nejoblíbenější španělské destinace patří například Barcelona, ​​Madrid, Malaga, Sevilla, Valencie nebo ostrovy Mallorca a Ibiza.

Strávit zimu však můžete nejlépe v Andalusii, například v hlavním městě Seville, kde letní teploty šplhají až k 50°C. Naproti tomu právě v zimě si můžete užít pohodové počasí kolem 20°C. Nejchladnějším měsícem bývá leden, kdy teploty nejvíce klesají. Průměrně se však pohybují kolem 15°C.

Maledivy a 30°C i v zimě

Pokud se chcete opravdu ohřát a máte na to dost peněz, vaše volba může být jasná – souostroví Maledivy v Indickém oceánu. Jedná se o řetězec 19 korálových útesů a nejjižněji položený stát. Není divu, že je tam ke konci prosince krásných 28°C. Nezapomeňte se však chovat obezřetně – to víte, jiný kraj, jiný mrav.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Silvestr v teple. Kam se vydat na oslavu nového roku?