Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Sklenice na pivo. Jaký druh si vybrat?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

15. 10. 2020

Pivo, podobně jako víno, existuje v mnoha typech a druzích, takže by se mělo podávat ve speciálních typech sklenic v závislosti na vlastnostech konkrétního druhu. Tím se vytvoří nejlepší podmínky pro ochutnávku nápoje. V současné době je k dispozici mnoho tvarů a velikostí pivních sklenic, z nichž některé mají zvláštní účel a určení a jiné zase ne. Které pivní sklenice jsou nejoblíbenější na trhu a jak je správně používat?

Pivní sklenice

Pivní sklenice (slangově krýgl, půllitr, škopek,…) je nádoba, se kterou nejčastěji spojujeme podávání piva. To není překvapivé, protože se jedná o nejstarší způsob podávání tohoto nápoje. Vyznačuje se jednoduchou konstrukcí, obvykle vyrobenou ze silného skla s velkým uchem, které umožňuje pohodlný úchop a držení v ruce. Je to jeden z nejuniverzálnějších způsobů pití piva a nevykazuje zvláštní smyslové vlastnosti. Ideální pro pití Vašeho oblíbeného piva mezi přáteli.

Sklenice Weizen

Pivní sklenice tohoto typu jsou štíhlé a vysoké. Charakteristické jsou zúžením na dně, což umožňuje hromadění aroma a udržování pěny. Vysoká pěna je jedním z neoddělitelných prvků německého pšeničného piva, pro které je výše uvedené sklo určeno, tj. Hefeweizen, Weizenbock nebo Kristalweizen.

Poháry na pivo 

Tyto pohárové sklenice mají specifický tvar připomínající pohár, což znamená, že se jedná o sklenice na stopce či nožce. Tento typ skla je v barech velmi běžný, jelikož je celkem univerzální. Nepatří k degustačnímu nádobí, proto z důvodu jeho širokého použití stojí za to si poháry na pivo pořídit. Vhodné pro piva, jako jsou pils, doppelbock a ležák.

Pilsner flute

Sklenice pro podávání pilsneru by měla být vysoká, s rovnými stěnami, dole se zužující. Nejběžnější jsou sklenice na kulaté stopce. Tento tvar umožňuje dobré držení pěny a optimální prezentaci barvy nápoje. Je důležité, aby stěny nebyly příliš silné, protože pak bubliny nebudou viditelné.

Goblet sklenice na pivo

Vzhledem připomíná spíše pevný kalich než štíhlou sklenici. Je vyroben ze silnějšího skla než běžné sklenice na pivo, avšak jeho horní část je mnohem širší. Goblet byl vytvořen pro silná belgická piva typu apa. Díky své struktuře Vám umožňuje udržovat pěnu a hromadit vůně. Kromě svých degustačních vlastností je tento typ skla mimořádně účinný a vypadá skvěle za barem.

Kde koupit pevné pivní sklo?

Sklenice a poháry na pivo lze zakoupit v mnoha stacionárních obchodech nebo online. Bohužel, jejich kvalita není vždy uspokojivá. Stojí za to koupit vysoce kvalitní sklo v renomovaných obchodech se specializací na zásobování gastronomického průmyslu. Jednou z možností, která se může pochlubit zajímavým výběrem sortimentu od uznávaných výrobců, je obchod Gastromania.cz. Najdete zde nejen zajímavý výběr skla pro domácí použití, ale také řadu profesionálních produktů. Vybavení pro bary, kuchyně a příslušenství si nyní můžete objednat za atraktivní ceny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sklenice na pivo. Jaký druh si vybrat?