Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Spací box. To je jednoduchá myšlenka a jedinečné řešení únavy

Markéta Dudková

Markéta Dudková

28. 11. 2013

Cestování je úžasná činnost a zábava. Když se ale tu a tam objevíte na letišti, je docela možné, že vás vzpomínka na právě prožité dobrodružství hřeje u srdce, ale více než to možná po všech zážitcích všedních i nevšedních cítíte takovou únavu, že se kolemjdoucí slabší povahy obávají zombické apokalypsy. A dost možná by měli nahnáno i samotní zombíci.

Únava postihuje mnoho cestovatelů a místo odpočinku není na dohled. A přitom by stačilo pár docela krátkých okamžiků spánku a vy byste zase byli usměvaví a roztomilí, a nebo byste se alespoň trochu zase přiblížili vizáži onoho člověka, jež na vás kouká z vaší pasové fotografie.

Jenže pohled na nepohodlná sedátka v letištní hale, způsobuje u devíti z deseti fyzioterapeutů nervový otřes a vám samotným je jasné, že usnout zde na malou chvíli by byl pro všech 206 kostí ve vašem těle jasný impulz se kamkoliv a jakkoliv přeskupit a pár dní se nevracet zpět.

Odpočiňte si v mobilním domečku

S takovýmito trably se nejspíš potýkali i páni architekti A.Goryainov a M.Krymov. Na rozdíl od vás však nakonec nevzali za vděk výše haněnými lavičkami, ale vymysleli „spací krabice“ (z angl.org. sleep box).

Takováto spací krabice může být umístěna prakticky kdekoliv, kde na nic netušícího jedince může vybafnout zákeřná únava a v mžiku z něj udělá blábolící setrvačností se pohybující a kývající trosku. Zavřít se a potykat si s REM fází můžete na letišti, vlakové stanici, v nákupních centrech (Že by díky tomuto začala jejich návštěva bavit i pány?) a nebo kdekoliv na ulici.

Myšlenka celého nápadu je tedy taková, že kdokoliv si může spací krabici pronajmout na 15 minut až několik hodin a pospat si v ní a nebo hezky v soukromí počkat na letadlo, které zdržely třeba přírodní živle nebo jen stávkující dopravci.

Spací krabice nabízí veškerý komfort

Stále ve vás však spací krabice evokuje spíše nějakou lepenkovou krabici vystlanou ušmudlaným spacákem a lavička byť nepohodlná zní důvěryhodněji? Tak takové obrázky si z hlavy rovnou smažte a spíše si ji představte jako malinkatý byteček (jen trochu víc pohybovatelný, samozřejmě) vybavený LCD televizí, klimatizací, wi-fi, zásuvkou a hlavně čistě a jen pro vás povlečenou postelí, která už při prvním očním kontaktu vám připomene rodinku z reklamy na prací prostředek, kterak šťastně hopsá po posteli.

Jen se vším tím pohodlím nenechte příliš ukolébat. „Poslední výzva pro cestující XY“ není právě nejvhodnější budíček.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Spací box. To je jednoduchá myšlenka a jedinečné řešení únavy