Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Staré i moderní v jednom? Proč vyrazit do Barcelony!

Když se řekne Barcelona, každému cestovateli se hned vybaví Gaudího Sagrada familia. Avšak hlavní město Katalánska nadchne návštěvníky na mnohém více frontách, a to ani nemusí být fanoušky architektury. Co nejzajímavějšího tam uvidíte a jak se výhodně ubytovat?

Tak především Barcelona nadchne i fanoušky fotbalu. V útrobách fotbalového stadionu Nou Camp se skrývá muzeum klubu FC Barcelona. Ve městě najdete také olympijský stadion z letních olympijských her v roce 1992. Ale teď už k památkám.

Barcelona = Dekadence alá Guadí

Monumentální katedrála Sagrada familia s působivými fiálami, sochami a chrliči je samozřejmě povinnost. Její stavba trvá už od konce 19. století a stále nebyla dokončena, avšak to jí dodává její typickou nedbalou eleganci.

Ovšem celé město je zároveň muzeem Gaudího staveb. Nenechte si ujít také secesní dům Casa Battló s balkony ve tvaru lebek a okny zdobenými holenními kostmi. Odpočinout si můžete v parku Guell na lavičkách vykládaných barevnými keramickými střepy.

Za Picassem a katalánským životem

Další nezbytností je navštívit Picassovo muzeum, které najdete na ulici Montcada. Klasická díla pak můžete porovnat s modernějšími v Muzeu současného umění na Plaça dels Àngels poblíž živého centra města jménem La Ramblas.

Zde kromě památníku Kryštofa Columba zároveň zase uvidíte hektický život katalánské metropole v celé své parádě. Ve dne bloudí náměstím Plaza Catalunya davy místních i návštěvníků, které baví bezpočet živých soch, v noci pak čtvrť roztančí živá hudba linoucí se z barů a restaurací. Za trochou klidu a temnoty můžete utéct do Gotické čtvrti s katedrálou sv. Kříže.

Kde se ubytovat v Barceloně?

Co se týče ubytování, rezervovat si hotel v Barceloně nevyjde nijak draho – pokud víte, kam se podívat. A kde tedy hotely v Barceloně hledat? Zkuste web RádiCestujeme.cz, kde najdete přehledně srovnané nabídky nejlevnějších prodloužených víkendů v Barceloně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Staré i moderní v jednom? Proč vyrazit do Barcelony!