Menu
JenProCestovatele
Kam s dětmi v ČR

Tip na rodinný výlet do středověku: Výstava v Klášterech Český Krumlov ukazuje život našich předků

Redakce

Redakce

15. 9. 2017

Vydejte se na vzrušující expedici do dob dávno minulých a děti vezměte s sebou! V poutavých expozicích v Klášterech Český Krumlov společně zjistíte, jak se žilo ve středověku, s čím si tehdy děti hrály, jak se vyráběly věci denní potřeby… A rozhodně to nebude žádná nuda – na exponáty sahat dovoleno a dokonce doporučeno, připravena je řada aktivit a vlastnoručního tvoření, díky nimž si nabyté informace spolehlivě zapamatujete. Stálé expozice a zahrady unikátního souboru klášterních budov v Českém Krumlově jsou otevřeny denně.

Interaktivní expozici lidských dovedností v Klášterech Český Krumlov tvoří tematicky zařízené místnosti přibližující řemesla, tradiční znalosti středověkých klášterů a život šlechty v době gotiky a renesance. V alchymistické dílně je možné míchat lektvary, jinde lze zkoušet kostýmy, vyrábět bylinné olejíčky, malovat přes šablony nebo třeba psát husím brkem.

Děti jsou zvány do herny, ve které nechybí středověké hry i dobové hračky – především koně pro kluky a panenky pro děvčátka, ručně vyrobené hudební nástroje (řehtačky, rolničky), loutky a stavebnice z přírodních materiálů. Lákadlem je i strašidelný Danse Macabre v podkrovní části expozice, kde má své místo také veliký model historického centra města Český Krumlov.

Lidé ve středověku se bavili vynalézáním a výrobou různých hraček a hříček. K nejslavnějším inovátorům středověku a renesance patřil Leonardo da Vinci, jehož mechanické vynálezy předjímají moderní stroje. Část interaktivní expozice proto dětem i dospělým přibližuje kromě středověkých dětských hraček některé důmyslné nápady Leonarda da Vinciho v podobě dřevěných replik, sestavených na základě dochovaných plánů, náčrtů a schémat.

Výlet do historie pokračuje návštěvou řemeslných dílen, kde si můžete prohlédnout a osahat autentické vybavení a vlastními silami vytvořit řemeslný výrobek. Do své dílny vás pozve třeba krejčí, sedlář, pekařka, kovář, brašnář, švec, hrnčíř nebo sklářka.

Další informace v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov a na www.klasteryck.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na rodinný výlet do středověku: Výstava v Klášterech Český Krumlov ukazuje život našich předků