Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

3 tipy, kam na čundr v ČR: Inspirujte se!

Redakce

Redakce

17. 5. 2021

V aktuální nejisté situaci ohledně opatření v hotelnictví a službách se může jevit jako vhodná varianta čundr po krásách naší země. Obujte turistickou obuv, připravte svačinu, možná přibalte spacák a jde se! Nejenom, že na čundru poznáte naši vlast z jiné stránky, zažijete dobrodružnou dovolenou či jen krásný den, ale možná i něco málo ušetříte. A pokud máte děti, dopřejete jim zážitky na dlouhou dobu. Vzít můžete i ty nejmenší.

1. Nenáročnou stezkou Božího Daru s těmi nejmenšími

Rádi byste své ratolesti vytáhli na krátkou procházku na čerstvém vzduchu? Obáváte se ale dlouhých kilometrů, kopců a toho, že to pro ně bude „nuda“? Připravte své děti na čundr „nebolestivou“ procházkou nádhernou přírodou. Zvolte naučnou stezku božídarského rašeliniště! Start bude u rozcestníku rašeliniště na Božím daru. Odtud se nebojte, že byste se ztratili, v podstatě to není možné, okruh vede po dřevěných chodníčcích. Cestou se dozvíte i něco málo z informačních tabulí. Okruh zvládne komfortně projet i kočárek.

Délka: 3,5 km

Náročnost: Velice lehká

2. Za jihočeskými rybníky

Láká vás výlet se stanem na zády s výhledy na vodní hladinu? Tak hurá na čundr na jih! Výběr trasy je jen na vás, nemůžete „šlápnout“ vedle. Začněte například v Chlumu u Třeboně, projděte okolo rybníku Hejtman, ke staňkovskému rybníku, kde se můžete v parných měsících po přibližných 7 km vykoupat. Zde můžete bezstarostně přenocovat, najdete lze dobrodružné lesní tábořiště, ale i větší kempy, kde se můžete i občerstvit. Můžete tak přespat a ráno ve výletu pokračovat, zase podél dalších rybníků.

Délka: 7 km

Náročnost: Střední

3. Za krásami šumavského Poledníku a Prášilského jezera

Poledník a Prášily. Tato místa se mohou pochlubit svoji lokací na tehdejším česko-německém pohraničí. Využijte možnost, která za totalitního režimu neexistovala, a vydejte se za těmito krásami nádherné a všemi milované Šumavy.

Vyrážíme z Prášil po červené na Frantův most, odsud pokračujeme po zelené až na Poledník. Rozhledna Poledník je stavbou z 60. let minulého století s účelem odposlechovým a obranným. A pokud budeme mít štěstí na počasí, z Poledníku dohlédneme až do dalekých Alp. Zde je možnost občerstvení v místním pohostinství. Odtud dále po červené na Prášilské jezero, které je známé i díky tomu, že je ledovcového původu, a zpět do Prášil. Cesta to není jednoduchá, ale zvládnout se v pohodě dá. Jen musíme „vychytat“ počasí, doporučujeme vyrazit v teplých měsících. Pokud plánujete tuto trasu s dětmi, tak nepřeceňte síly a ty malé s sebou opravdu raději neberte.

Délka: 17 km

Náročnost: Náročná

 

Výhodou na takovém typu dovolené je to, že vy si určujete program a plán cesty. Vyzkoušejte některou z destinací v plánovači Mapy.cz, s filtrem na turistické trasy: odkaz zde a zvolte si lokaci dle vaší preference.

Pokud máte v plánu přespání, většinou ta možnost je, a ne jedna. Pokud budete mít s sebou děti, můžete se vsadit, že si takový fajn čundr budou pamatovat. Večerní rozdělaný táborák, opékání buřtů, hra kytary, vyprávění historek… Kdo by to nemiloval! A co teprve, když svým malým pokladům večer připravíte například bojovku!? Tak vzhůru zážitkům!

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Právě čtete

3 tipy, kam na čundr v ČR: Inspirujte se!