Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Tipy pro výběr ubytování, abyste si svou dovolenou maximálně užili

Redakce

Redakce

1. 7. 2023

Dovolená je čas, kdy bychom měli zapomenout na všechny starosti a užívat si každou chvíli. Při jejím plánování se je třeba zaměřit nejen na volbu destinace, nákup letenek nebo přípravu itineráře, ale také na výběr ubytování. Ubytování totiž hraje opravdu velkou roli v tom, jak si dovolenou užijete. Jak si tedy vybrat to nejlepší ubytování, abyste si svou dovolenou užili naplno? Tady je několik tipů.

Typ ubytování

Všechny cesty nejsou stejné a stejně tak nejsou stejné ani požadavky na ubytování. Někteří cestovatelé upřednostňují luxusní hotely, které nabízejí všechno možné vybavení a služby od bazénů přes pokojské až po plnou penzi, další zase upřednostňují skromější typ ubytování, často s více rodinnou atmosférou. Při výběru se rozhodněte, jaký typ dovolené plánujete – od toho se budou odvíjet vaše potřeby.

Pro milovníky komfortu a odpočinku jsou určeny hotely s all inclusive programem. Pokud rádi objevujete všechna známá i neznámá turistická místa a chcete nezávislost, lepší než hotel bude apartmán, kde si můžete sami vařit a žít podle svého vlastního tempa, případně penzion se snídaní, případně polopenzí v ceně. Dobrodružnější cestovatelé, kteří chtějí být blízko přírody, samozřejmě mohou zvážit ubytování v přírodě, v kempu ve stanu nebo chatce.

Tip: Pokud plánujete dovolenou po ČR nebo Slovensku, spoustu možností ubytování od kempů přes roubenky až po hotely můžete vybírat na portálu Meagubytko.cz.

Lokalita

Lokalitu, ve které má smysl hledat vybraný druh ubytování, volte podle plánovaných aktivit. Chcete strávit většinu času na pláži? Nejlepší volbou pro vás bude ubytování co nejblíž k moři a ideálně také s výhledem na moře. Plánujete návštěvu mnoha turistických atrakcí ve městě? Dobrou volbou je ubytování v centru města s dobrým dopravním spojením. Chcete vyrážet na túry do přírody.? Zvolte ubytování na kraji nebo úplně mimo město v blízkostí turistických tras.

Prověřte si také okolní prostředí ubytování, především s ohledem na noční ruch. Máte-li rádi v noci klid, ubytujte v klidnější části města, daleko od barů, diskoték a frekventovaných silnic. Jestliže vás naopak život ve večerním městě baví, jděte mu vstříc i polohou ubytování.

Recenze od minulých hostů

Při výběru ubytování jsou nesmírně cenné recenze od ostatních cestovatelů, které naleznete na rezervačních portálech nebo v mapách. Tyto zpětné vazby od lidí, kteří již v daném místě pobývali, vám poskytnou reálný pohled na to, jaké skutečně je být hostem daného ubytování.

Recenze obvykle zahrnují hodnocení různých aspektů pobytu, jako je čistota, komfort, služby, poloha ubytování nebo kvalita jídla. Při jejich přečtení tak získáte poměrně jasnou představu, co můžete na místě očekávat, a hlavně můžete porovnat několik ubytování, které vás zaujmou. Vždy však berte v úvahu, že názory se mohou lišit a co jednomu vyhovuje, nemusí vyhovovat druhému. I přesto se díky pečlivému pročtení recenzí můžete vyhnout některým nepříjemnostem.

Služby a vybavení

Samozřejmě se zaměřte také na možnosti stravování. Ověřte si, zda je v ceně snídaně nebo zda existuje možnost polopenze či plné penze a případně co všechno zahrnuje. V ubytování beze stravy se vám může hodit vybavená kuchyňka, kde si připravíte vlastní jídlo.

Mezi služby a vybavení, jejichž dostupnost se nejčastěji dostává do popředí zájmu, patří Wi-Fi, klimatizace, parkování, bazén, fitness centrum nebo wellness. Pokud se bez těchto věcí na dovolené neobejdete, zkontrolujte, zda jsou k dispozici a zda jsou zahrnuty v ceně, nebo se za ně platí zvlášť.

Užitečné služby cestovních kanceláří

I když je dnes běžné a jednoduché rezervovat ubytování online přímo, stále jsou oblíbené služby cestovních kanceláří. Cestovní kanceláře se nejen o všechno postarají, ale také často mají přístup k exkluzivním nabídkám a slevám.

Osvědčené cestovní kanceláře vám nabídnou komplexní balíčky, které kromě ubytování zahrnují i letenky, transfer z letiště, stravování a další služby. Navíc obvykle poskytují asistenci během celé doby trvání dovolené, což přijde vhod, pokud se během pobytu vyskytnou nějaké komplikace.

Tip: Máte představu, jak by měla vaše dovolená vypadat, ale nechce se vám ji plánovat a cestovní kanceláře nic vhodného nenabízí? Nechte si sestavit dovolenou na míru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy pro výběr ubytování, abyste si svou dovolenou maximálně užili