Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Top 10 nejlepších městských pláží letošního léta. Mezi elitou je i Praha

Redakce

Redakce

28. 9. 2013

Město a písek moc k sobě nejdou. Ale v dnešní době je možné vše. Deník CNN proto vyhlásil 10 nejlepších městských pláží v Evropě. A světe div se, mezi nejlepšími je i pláž v Praze.

Pařížská pláž kolem Seiny, Zdroj:  jean-louis Zimmermann, Wikimedia.org

Pařížská pláž kolem Seiny, Zdroj: jean-louis Zimmermann, wikimedia.org

Městské pláže jsou fenoménem větších měst, najdete zde zábavu, hudbu a sportovní vyžití. Na většinu zde jmenovaných je vstup zdarma a celoročně.

1. Strandbad Wannsee, Berlín

Pláž u jezera Wannsee se nachází 20 minut jízdy vlakem od centra Berlína. Jde o největší vnitrozemskou městskou pláž. Její rozloha je kolem 35 hektarů. K dispozici je plážový volejbal, obří šachy, vodní skluzavka do jezera a nudistická oblast. Nejlepší pláž pro tzv. vyznavače slunění.

2. Lido di Venezia , Benátky

Je to vlastně benátská verze Palm Beach. Jedná se o 11 kilometrů dlouhý pruh písku, ke kterému se dostanete od benátské laguny trajektem. Benátské Lido navštěvují i známé hollywoodské star jako je Helen Mirren či George Clooney.

Berlínská městská pláž, Zdrj: Axel Mauruszat, wikimedia.org

Berlínská městská pláž, Zdroj: Axel Mauruszat, wikimedia.org

3. Barceloneta, Barcelona

Stojí na místě bývalé rybářské čtvrtě. Jde o největší a nejoblíbenější pláž v Barceloně. Pláž je známá pro svoje architektonické skvosty, které zahrnují obří sochu zlaté rybičky nebo věž z ocelových krabic.

4. Blijburg aan Zee, Amsterdam

Pláž, která je oblíbená pro svůj noční život. Se západem slunce na pláži ožijí ohně, DJ show a párty okračuje až do ranních hodin.  Pláž se nachází na umělých ostrovech východně od centra.

5. Sand in the City, Vídeň

Pláž, na které můžete dělat vše, co vás napadne. Na Dunaji ve Vídni se nachází mnoho městských pláží, ale tato je asi nejlepší. Nachází se zde sportovní klub, gastro část, kde najdete jakékoli jídlo, na které si vzpomenete a také zde hostují různí DJs.

6. Bruxelles les Bains, Brusel

Každé léto se kolem kanálu v Bruselu instaluje 3 tisíce tun písku. Výsledkem je pláž, kde si budete připadat opravdu jako na pláži a ne ve městě. Koná se zde turnaj v plážovém ragby, stan s videohrami nebo taneční lekce.

Pláž v Kodani, Zdroj:  Stig Nygaard's, Wikimedia.org

Pláž v Kodani, Zdroj: Stig Nygaard’s, wikimedia.org

7. Amager Beach Park, Kodaň

Pláž existuje u Kodaně již od roku 1934. Nejlepší je kvůli svému plaveckému okruhu, který je až kilometr dlouhý.

8.      Paris Plages, Paříž

Nejoblíbenější pro svoji pařížskou eleganci. Nachází se na pravém břehu Seiny a stala se jednou z nejpopulárnějších v Evropě. Návštěvníci mohou polehávat na lehátku, půjčovat si knihy a jiné, ale koupaní v řece je zakázáno.

9. Žluté lázně , Praha

Pláž na břehu Vltavy v Praze je podle CNN nejlepší pro svoje sportovní vyžití jako je plážový volejbal, petanque , obří šachy a nohejbal. Zajímavostí je, že jako na jedinou ze zmíněných se musí platit vstupné.

10. Guincho , Lisabon

Na závěr je vhodně ještě zmínit pláž portugalského hlavního města. Z výše zmíněných je nejlepší pro možnost surfování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top 10 nejlepších městských pláží letošního léta. Mezi elitou je i Praha