Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Tři typy bund, které tuto sezónu nejvíc letí

Komerční sdělení

Komerční sdělení

17. 12. 2019

Podzimní nebo zimní bundu potřebujeme každý. Žijeme totiž ve střední Evropě, kde nás počasí ke konci roku dokáže občas pořádně pozlobit, a zkoušet naši středoevropskou zimu přečkat v mikinách by nebylo zrovna nejrozumnější.

Na https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-bundy-805.html naštěstí najdete tak širokou nabídku podzimních i zimních bund, která vás zahřeje kterýkoliv zimní den, a navíc vás přitom neuvalí do módního pekla. Najdete tu totiž jenom ty nejtrendovější kousky, ve kterých se na ulici určitě bát vyjít nemusíte. A v čem že to letos nejvíce zazáříte?

Největším letošním hitem jsou bezesporu tzv. „parky“, neboli zimní bundy kabátové délky s límečkem a kožešinou.  Jde o streetové bundy se zapínáním na zip s odepínací kapucí, které se standardně vyrábí v méně výrazných barvách, jako jsou khaki, hnědá, béžová, modrá nebo černá. Na https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-bundy-805.html se ale můžete vyřádit a pořídit si parku i například žlutou nebo červenou. Chcete-li ale letos jít ruku v ruce s nejnovějšími trendy, pořiďte si parku v odstínu béžové a zkombinujte ji s kostkovanou vlněnou šálou. Pozor ale na často zaměňované termíny „trenčkot“ a „parka“. Přestože si je hodně lidí do dnešního dne plete, existují mezi nimi poměrně markantní rozdíly. Parka je bunda dlouhého střihu s kapucí, zatímco trenčkot v definici kapuci nemá. Trenčkot je vyroben ze světlé, povětšinou béžové nepromokavé látky a má dvouřadé zapínání, naopak parka má zapínání klasické a je zde přítomna již zmiňovaná kapuce a kožešina. Parka je zkrátka kabátová bunda.

Na poli klasických zimních bund začínají silně konkurovat bundy péřové. Dnes je v obchodech seženete v celé paletě barev a nemusíte tak být na ulici vidět na sto honů. Klasickou černou, ne moc „naducanou“ péřovkou sice nikoho nepotěšíte, ale snad ani neurazíte. Na obchodní schůzku to úplně to pravé nebude, nicméně po cestě do práce vás určitě zahřeje. Dneska už máte navíc na výběr i z delších střihů s výraznými kapsami, kapucí s kožešinou i nášivkami. Zda vybrat delší a stylovější, nebo kratší klasiku bude záležet na tom, při jakých příležitostech bundu budete nosit. Jedinou nevýhodou takové bundy je její náchylnost na vlhkost.

Dalším hitem na vzestupu jsou letos prošívané zimní bombery. Bomber, stejně jako trenčkot nebo kapsáčové kalhoty, se může pochlubit vojenským rodokmenem. Původním účelem této letecké bundy bylo chránit pilota, který trávil dlouhé hodiny v kokpitu letadla, před umrznutím. Díky své praktičnosti tento koncept ale převzala nejedna textilní společnost, díky které je dnes tento nadčasový kousek součástí naší civilní módy. Každopádně když se řekne bomber, v našich myslích to chladné zimní počasí běžně neevokuje. I když jsou bombery díky jejich nylonové vrstvě vodě a větru odolné, mínusové zimní teploty by se v nich přečkávaly jen velice těžko. Novinkou na módním trhu jsou ale tzv. „zimní bombery“. Jde o stejný koncept pánské bundy, ale tentokrát s vnitřním prošíváním, které vás v zimě již dokáže udržet v teple. Bombery, stejně jako ostatní svrchní vrstvy, letos volte v zemitých barvách, tedy odstínech zelené, hnědé, šedé nebo klasické černé.

Ať už si vyberete kterýkoliv z těchto nejvíce trendy typů bund, nezapomínejte na jednu věc: Doby, kdy jsme se museli zahalovat do ohyzdných zimních vrstev na úkor stylu, jsou dávno pryč! Vybírejte proto pečlivě a nezapomínejte přitom ani na pohodlí. Letošní zimu totiž můžete mít všechno! Na https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-bundy-805.html vás totiž čeká exkluzivní nabídka stylových zimních bund pro každou příležitost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři typy bund, které tuto sezónu nejvíc letí