Menu
JenProCestovatele
Výlety Olomoucký kraj

Ubytování Jeseník a Malá Morávka: Vyrazte za historickými poklady a krásnou přírodou

Komerční sdělení

Komerční sdělení

24. 10. 2023

Oblast Severní Moravy láká milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít dovolenou v malebné oblasti. Skvělá místa představují Jeseník a Malá Morávka – nenápadné obce, které však rozhodně mají co nabídnout. Co byste neměli minout, když sem vyrazíte na výlet?

Stezka za poznáním: Příroda a historie v jednom

Pokud máte rádi procházky v přírodě doplněné o různé zajímavosti, pak se nabízí Naučná stezka Vincence Priessnitze v okolí Jeseníku. Jde o sedmikilometrovou trasu, která vás provede místními lesy a kopci. Nabízí krásné výhledy do okolní krajiny. Ovšem kromě toho vás po cestě čeká několik informačních panelů, které vám rozšíří znalosti. Navíc můžete ochutnat 14 léčebných pramenů.

Panoramatický výhled: Rozhledna Zlatý Chlum

Okolí si můžete prohlédnout i z výšky a objevit tak všechna krásná zákoutí. Perfektní panoramatický výhled nabízí rozhledna Zlatý Chlum. Ta stojí stejnojmenném vrchu, vystoupáte do výšky zhruba 26 metrů, přičemž rozhledna sahá až do výšky 901 m n.m. Odtud pak můžete pozorovat Králický Sněžník, Hrubý Jeseník či Rychlebské hory. Za hezkého počasí je vidět až na polská jezera. Na rozhlednu můžete vyrazit z nedalekého Křížového vrchu, odkud vede turistická trasa až na Zlatý Chlum.

Jeskynní systémy: Svět netopýrů

Kromě toho, že se spousta krásných míst nachází na povrchu, na výlet můžete vyrazit i do podzemí. V Rychlebských horách se nachází jeskyně, přičemž je zde zpřístupněno 390 metrů prostoru. Hlavním lákadlem jsou jedinečné krápníkové útvary, které svým tvarem připomínají různé věci – například zkamenělé srdce, sloní ucho či spící sovu.

Zajímavostí je, že jeskynní prostory jsou domovem netopýrů, kteří zde zimují. Kromě toho se můžete těšit na geologickou expozici, která se nachází hned u parkoviště. Dozvíte se zde více o různých horninách prostřednictvím informativních tabulí.

Muzeum Lega: Stavebnice pro všechny generace

Stavebnice Lego má místo v srdcích malých i velkých. V Muzeu Lega v Jeseníku na vás čeká více než tisíc modelů z těchto populárních kostiček. Muzeum se nachází v kavárně, okouzlí vás Arabica káva a různé sladké dobroty, které ještě vylepší tento zážitek.

Spoustu zábavy si navíc užijete i v dětském koutku, kde můžete složit vlastní originální modely. Nezáleží přitom na tom, kolik vám je – skvělé zážitky zde čekají na každého.

Vyberte si ubytování v Jeseníku – najdete zde komfortní zázemí, odkud můžete vyrazit na různé výlety v okolí.

Malá Morávka: Přírodní oáza klidu

Malá Morávka je malebná vesnice v Jeseníkách – ideální místo pro ty, kteří hledají klid a spojení s přírodou. Toto místo vás okouzlí krásným prostředím, vybízí k nenáročným procházkám, ale i túrám. Navíc jsou zde i trasy pro cyklisty, na své si tak přijdou i ti, kteří pěší turistiku zrovna nemusí. A pokud máte rádi adrenalin, nenechte si ujít bikepark.

Malá Morávka je oblíbená i v zimním období, nachází se zde totiž několik lyžařských středisek. V této lokalitě se nachází desítky sjezdovek, jde tak o ideální místo pro lyžaře.

Pokud vás láká klidná atmosféra a krásná příroda, zvolte ubytování v Malé Morávce. Stále budete relativně blízko Jeseníku a můžete tak objevit všechna krásná místa v okolí. Oblíbená je třeba vycházka na Jelení studánku při Břidličné hoře.

Jánský vrch: Zámek a dýmky

Pokud máte rádi historii, pak se nabízí zámek Jánský vrch. Zde vás čekají krásné výhledy, působivý interiér a architektura. Ovšem hlavní zajímavostí je zde expozice dýmek a kuřáckých potřeb. Zážitky jsou připraveny i pro malé návštěvníky – v zámeckém parku je připravena pohádková trasa, během které ratolesti budou poznávat pohádky a plnit zábavné úkoly. Kromě toho je v létě k dispozici i speciální prohlídkový okruh pro nejmenší.

Jeseník a Malá Morávka jsou nenápadné poklady Severní Moravy. V této oblasti si na své přijde každý, ať už chcete vyrazit na romantickou dovolenou ve dvou, či hledáte ideální místo na výlet pro celou rodinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ubytování Jeseník a Malá Morávka: Vyrazte za historickými poklady a krásnou přírodou