Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

Ubytování v městech – tipy na výlety v Ostravě, Liberci a Jihlavě

Rádi byste poznali zajímavá místa naší vlasti a přemýšlíte nad tím, kam vyrazit a kde si vybrat vhodné ubytování? Mohly by vás inspirovat následující tipy pro výlety a zajímavá místa a vhodné ubytování nabízí portál Hauzi. Naleznete zde různé možnosti, s nejlepšími cenami.

Výlety do severních Čech

Severní Čechy nabízejí návštěvu pískovcových skal, rozhleden, hradů, zámků a zřícenin, ale také zábavních center nebo televizního vysílače Ještěd, kde naleznete hotel a také možnosti pro zimní i letní turistiku. Zajistěte si ubytování Liberec a vydejte se na prohlídku města. Na rodiny s dětmi zde čeká zábavní a naučný park iQLANDIA s velkým množstvím interaktivních prvků. Na své si přijdou také milovníci vodních hrátek. Pro celodenní výlet je ideální volbou Ještěd. V zimním období zde na vás čekají jak upravené lyžařské sjezdovky, tak i běžkařské trasy. Celoročně pak můžete využívat značené turistické trasy. Na vrchol Ještědu vás vyveze lanovka a v restauraci, která je součástí vysílače, si můžete celoročně pochutnat na místních specialitách.

Návštěva Moravskoslezského kraje

Jedná se o území nacházející se v severovýchodní části Čech. Jeho sídelním městem je Ostrava – univerzitní město, které se rozkládá v severovýchodní části kraje. Město vyrostlo jako průmyslové středisko v oblasti černouhelné pánve a proslavilo se právě těžbou černého uhlí. Chcete-li zjistit zajímavosti nejen o městě, ale i o těžbě uhlí, vyberte si nějakou možnost ubytování Ostrava a vydejte se po jeho stopách. Nápomocno vám bude třeba Hornické muzeum Landek Park, které se nachází nedaleko města. Jedná se o největší podnikové muzeum a zároveň největší muzejní areál. K vidění je zde velmi zachovalý areál Dolu Anselm, což je nejstarší štolový uhelný důl nacházející se v oblasti Ostravska. V areálu jsou umístěné jak expozice nadzemní, kde jsou k vidění stroje a zařízení používané pro těžbu, tak i podzemní nebo z oblasti báňského záchranářství.

Další zajímavou ostravskou expozicí je Svět miniatur miniuni. Zde si můžete prohlédnout řadu známých světových staveb v miniaturním provedení.

Nejen rodiče s malými dětmi zajisté zavítají do DinoParku Ostrava nebo shlédnou produkci Pohádkového orloje, který je umístěný v oknech galerie loutek. 

Putování po Českomoravské vrchovině

Jestliže se vydáte do jižní části České vysočiny, čeká tu na vás Českomoravská vrchovina. Tvoří součást obou stran historické zemské hranicemi mezi Čechami a Moravou. Její součástí je i známé město Jihlava. První zmínka o něm pochází již z poloviny 13. století. Své sídlo zde má nejúspěšnější hokejový klub. Na své si přijdou i milovníci historie. Zarezervujte si ubytování Jihlava a vydejte se prozkoumávat místní pamětihodnosti, kterých město nabízí velké množství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ubytování v městech – tipy na výlety v Ostravě, Liberci a Jihlavě