Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Umělá inteligence poradí i s cestováním

Ještě pořád neexistuje žádná umělá inteligence, které byste řekli, kdy chcete kam jet, a ona vám nabídla několik variant dovolených spolu s dopravou, ubytováním a navrženými aktivitami. Nebo pokud nějakou takovou znáte, dejte nám vědět. Přesto existuje spousta situací, ve kterých vám AI při cestování pomůže.

Nejužitečnější při plánování dovolené, ale i během ní, je umělá inteligence chat. S umělou inteligencí si můžete popovídat a na cokoliv se jí zeptat. Má dost obsáhlé znalosti a informace vám odprezentuje rychleji, než kdybyste si je sami dohledávali na internetu.

Poptejte se na oblíbené destinace

Chtěli byste na písečnou pláž, někde, kde nebývá příliš mnoho turistů, aby blízko byla pěkná města s architekturou k obdivování, ale i národní parky, kam se vydáte na výlet? Popište svoje představy umělé inteligenci a zeptejte se, jakou destinaci splňující tyto podmínky by vám doporučila.

Zjistěte, co je na místě k vidění

Až si vyberete z návrhů, neváhejte se AI dále ptát, co přesně byste v dané lokalitě určitě měli vidět, jaká jsou oblíbená ubytování, kam turisté nejčastěji chodí, co si chválí. Můžete se dokonce zeptat, na jak dlouho byste se asi měli na místo vydat, jaké jsou náklady na dovolenou na tomto místě atd.

Doptejte se na urgentní informace

Jste na místě a narazili jste na nějaký problém? Nevíte, jestli můžete jít do katedrály v krátkých kraťasech? Nejste si jistí, jaká je v daném státě maximální rychlost na dálnici? Zajímalo by vás, zda mají v neděli otevřeno supermarkety? Na tohle všechno je možné se zeptat umělé inteligence v chatu.

Celé to má jen jeden háček. Nezapomeňte, že jakýkoliv model byl trénovaný na historických datech a ta historie někde končí, nemusí tedy mít k dispozici úplně nejaktuálnější data z letošního nebo loňského roku. Bezmezně věřit všemu, co vám řekne umělá inteligence, by bylo pošetilé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Umělá inteligence poradí i s cestováním