Menu
JenProCestovatele
Asie

Video: Nejbizarnější park světa Haesindang je plný soch penisů. Víte, kde je?

Redakce

Redakce

25. 7. 2018

V jihokorejském parku penisů tvoří exponáty sochy mužských pohlavních orgánů, které slouží i jako lavičky či informační cedule. Za desítkami falických symbolů stojí zvláštní legenda.

V Jižní Koreji se nachází asi jeden z nejbizarnějších parků na světě. V rezervaci Haesindang nedaleko vesnice Sinnam je stydno především ženám: je totiž plný falických symbolů.

Návštěvníci v něm najdou sochy penisů všech tvarů, barev i velikostí, na některých si můžete posedět, jiné zase nesou skryté moudro.

V parku je slyšet často smích, jeho založení je ovšem spojeno s tragickou legendou: rybář Haesindang nechával svoji snoubenku často samotnou na pobřeží opalovat se, zatímco lovil. Jednou však z nenadání přišla náhlá bouře a Aebawi, jak se jmenovala rybářova snoubenka, se v moři utopila.

Od té doby místní nechytli v moři žádnou rybu, což si vysvětlovali jako pomstu utopené panny.

Jedno vymočení zachránilo celou vesnici

Od hladomoru je zachránila až náhoda. Jednoho dne se místní rybář vyčůral do moře a poté nachytal hromadu ryb. To si vesničané vysvětlili tak, že mořskou pannu potěšil pohled na jeho obnažený úd a na oplátku mu dovolila z moře vylovit několik ryb.

Podél celého pobřeží proto místní začali stavět sochy penisů, aby mořskou pannu potěšili. Na oslavu plodnosti a připomenutí dívčiny památky také dvakrát ročně pořádají slavnost, při níž vyřezávají a vztyčují další sochy mužských genitálií. Skála u pobřeží nese jméno nešťastné utopené panny – Aebawina.

Park penisů, jak se mu v místních turistických průvodcích říká, sice nepatří mezi nejnavštěvovanější turistická místa v Jižní Koreji, návštěvníci se v něm ale i přesto baví.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Video: Nejbizarnější park světa Haesindang je plný soch penisů. Víte, kde je?