Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Výběr cestovní pojistky pod drobnohledem

Milujete cestování nebo ho máte jako pracovní nezbytnost? Ať už jste v jakékoli situaci, rozhodně se vyplatí myslet na sebe i zadní vrátka. Vždyť už jenom náklady na samotné cesty nejsou nejmenší. Pokud se navíc přidají komplikace v podobě úrazů či onemocnění, může vás váš koníček přijít na nemalé finanční částky. Právě z toho důvodu vsaďte na kvalitní cestovní pojištění, jež bude alespoň jakousi jistotou, že o peníze nepřijdete. Jak ale ve spleti různých pojistek vybrat tu správnou? Nepřestávejte číst, v následujících řádcích se na volbu vhodného cestovního pojištění soustředíme podrobněji.

Výše limitu na léčebné výlohy v hlavní roli

Léčebné výlohy v některých zemích mohou být z pohledu své výše doslova drastické. Pokud cestujete po Evropě, bez problémů by vám měl postačit limit 1,5 milionu korun. Evropské zdravotnictví je na velmi vysoké úrovni včetně toho tuzemského. V zemích Evropské unie navíc není problém využít také průkazu EHIC, který je součástí veřejného zdravotního pojištění. Po návratu do ČR tak rozhodně nebudete muset platit nijak výrazně vysoké sumy. Mimo Evropu je nezbytné limity navýšit. Optimální je výše 3 milionů korun. Cestovní pojištění do dalekých zemí by mělo spíše na této sumě začínat. Léčebné výlohy třeba i s transportem zpět do vlasti jsou doslova extrémní. Jedná se fakticky o statisíce korun. Asi nejvíce nákladná je zdravotní péče ve Spojených státech amerických. Tady se vyplatí mít pojistku zcela bez jakýchkoli limitů.

A co platební karta?

Ano, mít platební kartu a k ní uzavřené cestovní pojištění se samozřejmě vyplatí! Ušetříte tak klidně i několik stovek korun. Přesto si překontrolujte limity, jež se k pojistce jako takové vztahují. Standardně se jedná o sumy okolo 1 až 2 milionů korun vztahujícím se k léčebným výlohám. Pozor na toto pojištění při cestování s rodinou. V takovém případě se limit dělí mezi počet členů dané rodiny. Pokud se tedy jedná o 2 miliony korun, na každého z pětičlenné rodiny připadne pouhých 400 000 korun!

Pojistka proti terorismu

I tento typ pojištění samozřejmě existuje. Pokud budete cestovat třeba autobusem, který se vybourá a následně se zjistí, že za vším stála teroristická skupina, s největší pravděpodobností se náhrady škody nedočkáte. Tedy alespoň v případě, že v dané pojistce není výluka vztahující se právě k teroristické hrozbě. Hledejte určitě pojišťovnu, která hradí i tyto nepříjemné situace, jež jsou v současnosti bohužel stále častější. Ať už vybíráte jakoukoli cestovní pojistku, podívejte se na www.hyperfinance.cz. Právě tady si není problém několik produktů velmi jednoduše porovnat a vybrat ten správný, který vám bude po všech stránkách maximálně vyhovovat.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Výběr cestovní pojistky pod drobnohledem