Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Vydejte se za teplem i pohodou. Máme tipy, kam si zajet

Letní období je u konce a s nástupem podzimu mnoho z nás touží si udělat příjemnou pauzu od českého počasí. Co říkáte na myšlenku vydat se na pohádkové pláže, do historického města s jedinečným geniem loci nebo na hory na samém jihu Evropy. Máme tipy pro milovníky přírody i městských krás.

Djerba má překrásné pláže

Posezónní ceny hlásí jeden z nejkrásnějších ostrovů Středozemního moře. Tento tuniský ostrov se nachází u východního pobřeží, zhruba v centrální části země. Na ostrově je mezinárodní letiště. Jedná se o lokalitu, která je vysoce ceněná pro své překrásné písečné pláže a průzračné moře. Tunisko – Djerba je ideální destinace pro všechny, kdo si touží letní pohodu prodloužit o pár dalších prosluněných dnů. Na skútru navíc můžete pomalu procestovat celý ostrov.

Do Barcelony za historií i nákupy

Hlavní město španělské autonomní oblasti se nachází na pobřeží moře – a je běžné, že se zde dá koupat i na podzim. Pobyt ve městě si můžete zpříjemnit návštěvou jedné z významných památek, které zde zanechal slavný architekt Antoni Gaudí. Proslulá španělská pohostinnost a rozmanitost zdejší středomořské kuchyně jsou další lákadla, proč by se Barcelona měla dostat do seznamu vašich oblíbených destinací. Posezónní slevy oblečení lákají návštěvníky z celého světa, aby si z krásné katalánské metropole odvezli nějaký ten originální kousek.

Durmitor je turistický ráj

Raději byste se vydali do přírody a užili si kouzelnou turistickou nebo cyklo dovolenou? Černá Hora skrývá jedinečné přírodní bohatství. V okolí města Žabljak se nachází pohoří Durmitor, jehož náhorní plošina vám vezme dech. V e-shopech mají nyní slevy, takže si pohodlně pořídíte veškeré vybavení pro vaši zaslouženou dovolenou. A když se dosyta vyřádíte na horách, sjeďte na chvíli zrelaxovat u moře. Petrovac na Moru má nedaleko pláže ostrůvek s kostelíkem, kam si můžete doplavat.

Gdaňsk je perla Polska

Myslíte si, že u našich severních sousedů není co objevovat? Tak to se velmi mýlíte. Pokud máte k dispozici třeba jen víkend, vydejte se směrem k Baltskému moři. Gdaňsk bývalo kdysi velmi významné hanzovní město. A i když bylo během druhé světové války téměř celé zničeno, postupem let je obnovili do původní podoby. Nyní toto polské město láká k návštěvě. Projděte si přístav a historické centrum. Ochutnejte místní rybí speciality, a vydejte se prozkoumat i okolí, kde se dozvíte více o bohaté historii města.

A co vy? Kam se vydáte během podzimních dnů? Přejete si relax u moře, překrásné hory nebo se vydáte poznávat překrásná evropská města s bohatou historií? Odměňte se příjemnou dovolenou a jedinečnými zážitky. Přejeme vám nádherné podzimní dny na výletě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vydejte se za teplem i pohodou. Máme tipy, kam si zajet