Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Zajímají vás altány? Tak na tyto se musíte podívat!

Místo k odpočinku a rekreaci, společné posezení s rodinou a blízkými či pomocník při zahradních pracích. Na to vše vám kvalitní dřevěný altán dokáže poskytnout ideální prostor. Podívejte se nejen na to, jaké výhody s sebou altány přinášejí, ale také jako dokáží být skutečným skvostem a dominantou prostředí, ve kterém se nacházejí.

Praktické i estetické

Zahradní altány jsou již dlouhodobě oblíbenými zahradními stavbami. Pořádný kvalitní dřevěný altán dokáže být součástí zahrady i po několik desetiletí a sloužit tak celé rodině. Ať už jsou to letní grilování, posezení s přáteli při sklence vína, zahradní oslavy či zahrádkářské nebo kutilské činnosti, ve všech případech je altán spolehlivým místem. Pomocí altánku si dokážete na zahradě vytvořit ústřední místo a dominantu a navíc dodat celému prostoru estetický a harmonický dojem. Zahradní altánky totiž nejsou jen praktickou zahradní stavbou. Právě naopak. Vynikají i svými estetickými vlastnostmi, díky kterým dokáží mnohokrát z nudné zahrady vytvořit zahradní království.

Kvalita nad zlato

Proč kvalitní dřevěný altán? Tak jako při všem, i v tomto případě platí, že do kvality se vyplatí investovat. Při zahradních altánech možná ještě o něco více. Dřevo je přírodní materiál se skvělými vlastnostmi, ale pravdou je, že snadněji podléhá vlivům počasí. Kvalita a odolnost dřeva jsou tedy na prvním místě při výběru zahradního altánku. Jen kvalitní dřevo dokáže odolat i náročnějším povětrnostním podmínkám a zajistit tak, že altán bude mít vysokou trvanlivost a životnost. Investice do kvality se vám z dlouhodobého hlediska vrátí, kdy ušetříte na nákladech spojených s údržbou a opravami poškozeného dřeva. Kvalitní dřevo pro altán odolá i poškození vlivem škůdců či mechanickému opotřebení.

Altán na celý rok

I když se zahradní altánky nejčastěji využívají během teplých měsíců, výjimkou neni ani využívání v zimě. V tomhle případě na scénu přichází celoroční altán, který je možné využívat i během chladnějších dnů. Celoroční altán je skvělou volbou, jak si zajistit místo k odpočinku a rekreaci přímo doma na zahradě během celého roku. Tak za odpočinkem nebudete muset nikam chodit a budete si moci užívat příjemné prostředí kdykoliv se vám zažádá.

Kvalitní dřevěný altán si můžete pořídit i vy, a to hned několika způsoby. Můžete si vybrat z nabídky obchodních řetězců, které nabízejí již hotové zahradní altány. Můžete se také obrátit na specializovaných a profesionálních prodejců, kteří nabízejí montované zahradní altány. Také, pokud si díky svým stavitelským zkušenostem a dovednostem troufáte, můžete se pustit do svépomocné výstavby altánku.

Tip: Chtěli byste vědět, jak na stavbu altánku? Vše, co o svépomocné stavbě zahradního altánku potřebujete vědět, se dočtete zde.

Inspirativní altány

O tom, že zahradní altánky dokážou být skutečným skvostem mnoha zahrad a pozemků, se můžete přesvědčit i vy. Podívejte se spolu s námi na několik skutečně unikátních a inspirativních zahradních altánků, které se rozhodně dají nazývat zahradními královstvími.

altán

Zdroj: pinterest.com

Altán

Zdroj: pinterest.com

 

Altán

Zdroj: pinterest.com

Altán

Zdroj: pinterest.com

Altán

Zdroj: pinterest.com

Altán

Zdroj: pinterest.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zajímají vás altány? Tak na tyto se musíte podívat!