Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Honem to napravte!

Datum odjezdu na dovolenou se blíží a vy přemýšlíte, co ještě musíte sehnat nebo zařídit? Pomalu si balíte kufr a zjišťujete, že do něčeho se neobléknete, další kousek je vám velký, fotoaparát má slabou baterii nebo že končí platnost vašeho pasu. I když to všechno vyřešíte, pořád se vám zdá, že jste na něco zapomněli. Není to náhodou cestovní pojištění?

Bez pojištění nikam nejezděte

Možná si říkáte, že cestovní pojištění jsou zbytečně vyhozené peníze, tím spíš, že jedete jen po Evropě, takže si vystačíte s evropským průkazem pojištění nebo že máte celoroční pojištění ke kartě. Obojí je sice fajn, jenže když pak dojde na věc, můžete být nepříjemně zaskočeni. Čím?

Pojištění ke kartě mívá sjednané limity ve výši 1 až 2 milionů korun, což rozhodně nemusí stačit. Na letní cesty po Evropě se za naprosté minimum považují 3 miliony korun, na cesty mimo Evropu nebo zimní dovolenou pak 5 milionů korun. Co nepokryje pojištění, to platíte z vlastní kapsy.

Evropský průkaz pojištění vám zase sice zajistí i v členských státech Evropské unie ošetření, ale ne v soukromých zařízeních. I ta státní po vás navíc mohou požadovat různé doplatky za léčbu, které nejsou vždy zrovna malé.

Letiště

Cestovní pojištění jako komplexní ochrana

Pojištění na cesty nemusí krýt jen léčebné výlohy, jeho součástí mohou být i další připojištěním, díky kterým získáte komplexní ochranu před mnoha nepříjemnostmi. Sjednat si totiž můžete i tato připojištění:

  • Non-stop asistenční služby v českém jazyce, díky kterým budete mít nepřetržitě k dispozici „přítele na telefonu“. Ten vám pomůže s komunikací v cizím jazyce, najít nejbližší smluvní zdravotní zařízení, uklidní vás a mnoho dalšího.
  • Úrazové pojištění, protože i na dovolené si můžete přivodit úraz, jehož léčení si vyžádá i několikatýdenní léčbu. Během ní budete na nemocenské, což znamená i snížení příjmu. Kdo splácí půjčku nebo úvěr, ten ví, že i malý výpadek může zadělat na velké nepříjemnosti. Díky úrazovému pojištění za každý den léčby dostanete předem danou částku.
  • Pojištění zavazadel, protože stačí chvilka nepozornosti a někdo vám ukradne kufr nebo vaše osobní věci. Vy si pak musíte sehnat nové, což taky něco stojí. Výjimkou v poslední době není ani vykrádání hotelových pokojů.
  • Pojištění storna zájezdu, díky kterému nepřijdete o všechny peníze, které jste do dovolené investovali jen proto, že z vážných důvodů na dovolenou nebudete moci odjet. Zejména ten, kdo má děti, ví, že stresovat se do poslední chvíle, aby nikdo neonemocněl a vy nepřišli o všechny peníze, to není nic moc.
  • Pojištění odpovědnosti za škodu pro případ, že někomu nedopatřením způsobíte škodu. I poškození sportovní výbavy se může pěkně prodražit, pojištění odpovědnosti vás před tím může ochránit.

Nejen cestovní pojištění si sjednáte online

Máte hrůzu z toho, že byste měli vyrazit na pobočku pojišťovny a sedět tam dlouhou dobu někde ve frontě, než na vás přijde řada? Máme pro vás dobrou zprávu. I cestovní pojištění si můžete sjednat online, klidně i cestou na letiště. Smlouvu akceptujete zaplacením pojistného, musíte to ale stihnout před započetím vaší cesty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Honem to napravte!