Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

Zažijte letní dobrodružství v Českém lese

Znáte pohoří Český les? Tato lokalita nepatří mezi místa, které by turisté zvlášť vyhledávali. Ale tím lépe pro vás. Český les totiž nabízí spoustu zábavy i dobrodružství s minimem lidí.

Dovolená pro dobrodruhy i pohodové turisty

Vedle Orlických hor, Krkonoš, Šumavy a dalším oblíbeným turistickým destinacím je Český les skutečně takovým turistickým otloukánkem, o kterém moc lidí ani neví, natož aby si tam plánovali dovolenou. To je však jeho velkou výhodou.

Nenarazíte zde na Stezky korunami stromů a výhled na krásnou přírodu vám nebudou rušit lyžařské lanovky. Je tak ideálním cílem pro milovníky toulání se přírodou, po kopcích a lesích. Díky asfaltovým cestám, které zde mají své místo už od dob německé okupace, je Český les naprosto dokonalým cílem i pro cyklistickou dovolenou.

Zarezervujte si ubytování v chatách a chalupách českého lesa.

Do kláštera, lázní i na hrad

Do Českého lesa to táhne nejvíce lidi, kteří milují samotu a klid českých lesů. Nezklame však ani ty, kteří touží o dovolené po památkách a odpočinku. Takový klášter v Kladrubech  postavený v roce 1115 vás ohromí už na první pohled a stejně jako jeho exteriér jsou fascinující i prohlídkové okruhy, které vás seznámí s historií celého objektu. Milovníci vůní si mohou užít expozici vonných látek a parfémů, které se také nachází v areálu kláštera.

Lákají vás lázeňské oplatky, promenáda z roku 1889, původní architektura do které nezasahují moderní prvky, minerální lázeňská voda a třeba i nějaká ta relaxační procedura? Navštivte Mariánské lázně, které patří k nejkrásnějším místům minimálně této části Česka.

Milovníci historie nesmí minout ani hrad Gutštejn, na který se dostanete příjemnou stezkou z Konstantinových lázní. A třeba potkáte Bílou paní nebo strašidelného mnicha.

Dovolená snů

Pokud máte pocit, že máte celou ČR prozkoumanou, ale Český les přece jen vaší pozornosti unikl, jedná se o skvělý cíl letní i podzimní dovolené, ale na své si přijdou i milovníci zimy, sněhu a lyží. Tak na co ještě čekáte?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zažijte letní dobrodružství v Českém lese