Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Zkraťte si zimu: 5 tipů na destinace, kde se ohřejete

Letošní zima s sebou přinesla vlhké a nepříjemné počasí. Užijte si dovolenou o půl roku dříve a navštivte místa, kde nyní panují červencové teploty. Toužíte-li po tom vyrazit za sluncem a ohřát se, koukněte na níže uvedených 5 tipů.

Thajsko

Oblíbená asijská destinace vám v zimě nabídne teploty až 30 °C. Kromě přátelského obyvatelstva vás tu uvítá i teplé moře a nádherné pláže. Historické památky vás nalákají na výlety – uvidíte třeba metropoli Bangkok, národní parky Kaeng Krachan a Khao Lak či tropickou divočinu. V Thajsku jsou připraveni i na sportovce. Po celé zemi najdete perfektní golfové resorty, na pobřeží pak školy potápění – jestliže se plánujete naučit dýchat pod vodou, zeptejte se při sjednávání cestovního pojištění, zda je potápění zahrnuto v ceně (pokud ne, určitě se připojistěte). Zároveň by ve spojitosti s Thajskem byla škoda zapomenout na gastronomické zážitky, kvůli kterým si mnoho Čechů tuto zemi oblíbilo jako cíl dovolené.

Andalusie

Nechce se vám letět několik hodin až do Asie? Zažijte zimu ve španělské Andalusii. Čeká tu na vás příjemné počasí (zhruba 18–20 °C), díky kterému je tato země vhodná i pro cestovatele, již nesnáší tropická vedra. Druhé největší město Andalusie Malaga vám nabídne nebe jako vymetené, dávné památky i procházky po pláži.

Srí Lanka

Exotická dovolená na ostrově, kde se nikdy nebudete nudit. Srí Lanka proslula svým voňavým čajem, krásnými plážemi omývanými zářivě modrým mořem a dobrodružnými výpravami do přírody. To vše při teplotách pohybujících se kolem 28 °C. Pro milovníky surfingu nabízí pobřeží Srí Lanky divoké vlny – za návštěvu stojí třeba letovisko Mirissa nebo Bentota, ale i klidnější místa ke koupání. Dále uvidíte kamenné hinduistické a budhistické chrámy a ochutnáte indické jídlo. Před tropickým podnebím můžete utéct do hor, kde se pěstuje proslavený čajovník.

Egypt

Stejně jako u letní dovolené je i v zimě Egypt pro Čechy velmi oblíbenou destinací. Teploty kolem 20 °C oceníte při koupání v moři i při procházkách za historickými památkami. Vždyť kdo by nechtěl na vlastní oči vidět pyramidy, Sfingu nebo hrobky dávných králů? V Egyptě můžete navíc šnorchlovat a pozorovat bohatý podmořský život na korálových útesech.

Kuba

Vydejte se za tlustými doutníky, nejlepším rumem a tančícími obyvateli na ostrov Kuba. V ulicích vás překvapí šňůry historických automobilů z Ameriky (leckdy veteráni vypadají spíše jako vraky). Místní příroda se bohužel čím dál více střetává s narůstajícím cestovním ruchem, proto je nejlepší čas Kubu navštívit a zažít ji ještě nezkaženou. V zimě se tu ohřejete při příjemném více než dvacetistupňovém počasí.

Tak kam to bude?

Vybrali jste si z některého z tipů? Ať už pojedete kamkoli, nezapomeňte si před cestou sjednat kvalitní cestovní pojištění. Ochrání vás před vysokými poplatky za lékařskou péči a převoz domů. Pak už stačí jen zabalit kufry, zahodit obavy a vyjet na zimní dovolenou do vyhřátého prostředí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zkraťte si zimu: 5 tipů na destinace, kde se ohřejete