×
JenProCestovatele

Změna barvy vlasů v cestovním pase. Jak velký je to problém?

Změna barvy vlasů v cestovním pase
Zdroj: Shutterstock.com

Změnu příjmení nebo bydliště musíte vždy ohlásit úřadu, aby mohly být údaje aktualizovány také na občanském průkaze nebo cestovním pase. Jak je to ale třeba se změnou vlasů, když se rozhodnete vycestovat?

Změna barvy vlasů v cestovním pase
Zdroj: Shutterstock.com

Pas může být označen jako neplatný

Možná, že vás nikdy nenapadlo, že by jiná barva nebo střih vlasů mohly způsobit problémy nejen u nás, ale i v zahraničí. Pokud totiž ve vašem vzhledu nastane podstatná změna, pas může být označen jako neplatný.

Změna vlasů v pase

Otázkou však zůstává, co přesně se má skrývat za touto podstatnou změnou. V případě vlasů by se dalo uvažovat o změně barvy nebo délky. Takže pokud se blondýna přebarví na brunetu, zřejmě se na ni kontrola bude dívat nedůvěryhodně a bude pouze o štěstí, pokud ji bez problému pustí dál.

Kontaktujte dopředu úřad

Obecně je cestovní pas platný do stanoveného data. Pokud však nějaký úředník neuzná za vhodné váš nový vzhled, může ho ihned zvolit za neplatný a nemusí přihlížet na datum. Takže pokud se chystáte na dovolenou a zrovna jste shodili háro, raději se předtím informujte na úřadě, aby to nedopadlo tak, že se na letišti obrátíte a pojedete domů.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*