Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Zvažujete nocování na letišti?

Pokud jste si koupili levnou letenku a nechcete výlet proplatit nocováním v hotelu, můžete noc strávit i na letišti. Je to nejen levnější, ale zároveň i dobrodružnější alternativa. Někdy nemáte jinou možnost ani kvůli zrušeným či navazujícím letem. Víte, co byste měli o nocování na letišti vědět? Přečtěte si naše rady.

Kde nocovat?

Na letišti si můžete vybrat některou z laviček nebo se pohodlně uvelebit na koberci v letištní hale. Pokud máte štěstí, najdete i pohodlné kožené křesla. Když si můžete vybrat, zvolte si místo v části za pasovou kontrolou, kde se obvykle pohybuje méně lidí. Ideálním místem může být také letištní kaple. Při výběru místa zvažujte i to, kolik letů z daného terminálu odlétá a vyberte si ten nejméně frekventovaný. V opačném případě by se vám mohlo stát, že váš spánek bude i několikrát přerušen.

Zjistěte si informace

Pokud budete na daném letišti nocovat poprvé, určitě si předem zjistěte co nejvíce informací. Některá letiště nebo terminály se například na noc uzavírají, popřípadě ochranka nocležníků neakceptuje. Užitečné informace najdete – kde jinde než – na webu. Pomoci vám mohou nejen oficiální stránky letišť, ale například i specializovaný portál Sleepinginairports.net, kde najdete zkušenosti lidí nocujících na letištích po celém světě. Při zjišťování informací si zároveň najděte i letištní hotel, případně jiný plán B pro případ, pokud by vám nocování na letišti přece jen z nějakého důvodu nevyšlo.

Sbalte si vše potřebné

Minimální nezbytností pro nocování na letišti je karimatka a spacák, případně alespoň deka. Jako polštář vám dobře poslouží i ručník, měkká mikina nebo batoh. Nezapomeňte ani na teplé oblečení, letištní haly jsou totiž i během horkého léta klimatizované. Užitečnou pomůckou mohou být i sluchátka, při příjemné hudbě usnete určitě lehčí než při letištních hlášeních. Sbalte si také power banku na dobití mobilu, elektrických zásuvek bývá totiž na letištích zpravidla nedostatek. Nezapomeňte ani na jídlo. Obchody a stánky se na většině letišť na noc zavírají, nezapomeňte proto alespoň na malé občerstvení a vodu.

Tip od nás: Potřebujete nové sluchátka nebo power banku, ale nechcete utratit moře peněz? Žádný problém. Kupónový web Vasekupony.cz vám zaručí ty nejekonomičtější nákupy, a to díky slevovým kupónem a kódem. Slevy Mall či Alza Black Friday, případně další skvělé akce, se určitě postarají o ty nejlepší nákupy.

Bezpečnost především

Při výběru místa se uložte u zdi nebo v rohu, ovšem ideálně tak, abyste byli pod dozorem bezpečnostní kamery. Dobré je, pokud máte v blízkosti i jiných cestovatelů. Batoh nebo tašku si položte zipem dolů nebo ke stěně tak, aby k nim zloději neměli přístup. Pokud nemáte zavazadla odbavené, uzamkněte si ji do skříněk, které se nacházejí na každém letišti.

Lepší než doma

Pokud máte štěstí, na některých letištích vás čeká luxusní nocování. Některá letiště mají totiž spací zónu nebo disponují přenosnými lůžky, které poskytují cestujícím v případě sněžných bouří či jiných nepřízní počasí. Na vybraných letištích najdete dokonce sprchy – bezplatné, případně za menší poplatek, či dokonce lázně. A to je opravdu luxus, který pravděpodobně nemáte ani doma.

Nezapomeňte si nastavit budík

Pokud jste připraveni, na letišti se opravdu můžete vyspat do růžova. Dávejte si však pozor, abyste kvůli takovému kvalitnímu spánku nezmeškali svůj let. Nastavte si budík, případně blízko sebe umístěte tabulku s nápisem, aby vás kolemjdoucí v určitý čas vzbudili.

Ať už zůstáváte přes noc na letišti dobrovolně nebo nedobrovolně, v každém případě se to snažte čím nejlépe užít. Takové zážitky nemáte přece každý den.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zvažujete nocování na letišti?