Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

10 nejromantičtějších míst na dovolenou na světě

Redakce

Redakce

10. 4. 2018

Hledáte ideální místo pro líbánky, oslavu výročí, nebo jste jednoduše beznadějní romantici? Máme pro vás ty nejrozmanitější destinace světa, ze kterých jistě vybere každý z vás!

Paříž

Jakým jiným místem začít, když ne Paříží? Královnou měst, královnou všech snílků, bohémů malířů, básníků, zkrátka všech romantických duší. Ne nadarmo se nazývá městem lásky, to pochopil snad každý, kdo ji navštívil. Plavba po Seině, Louver, Vítězný oblouk a samozřejmě návštěva věže pana Eifela, to je téměř povinnost, kterou si projde při první návštěvě snad každý.

Paříž je ale mnohem víc! Dejte si tu práci a naplánujte si vlastní program, určitě toho nebudete litovat. Zkuste třeba zabloudit do odlehlých uliček Montmartru, stranou turistického ruchu, poznáte město z úplně jiného úhlu.

Velikonoční ostrovy

„Rapa Nui.“  Domorodý název Velikonočních ostrovů je stejně mystický a kouzelný jako ostrovy samy. Toto okouzlující místo spadá pod República de Chile a se vzdáleností 3 600 kilometrů k nejbližší pevnině, se řadí mezi nejodlehlejší souostroví světa. Rapa Nui prosluly díky světoznámým sochám MOAI.

Tajemné tváře shlížející do vnitrozemí měli údajně chránit domorodé obyvatelstvo proti nepřátelům. Jiné teorie uvádí, že se jedná o poctu předkům. Tak jako tak, jsou fascinující. Stejně jako panenská příroda, bílé pláže a jedinečná atmosféra. Pokud jste příznivci romantiky s nádechem záhadného dobrodružství, určitě neváhejte.

Rio de Janeiro

Pokud máte rádi místa, kde to opravdu žije, je pro vás Rio de Janeiro ideální místo pro romantickou dovolenou. Hlavní město stejnojmenného státu tepe v rytmu samby, je krásné, je živé a je sexy.  Brazilská provincie je nejčastěji spojována s karnevaly a tancem. Přestože jsou tyto asociace na místě, Rio nabízí víc než divoké přehlídky.

Propojuje rychlé životní tempo s přírodními krásami písčitých pláží a průzračného moře. Při návštěvě Ria nesmíte vynechat monumentální sochu Krista Vykupitele, která je umístěna na hoře Corcovado a shlíží na celé Rio de Janeiro.  Tento fascinující zážitek si bezesporu nemůžete nechat ujít!

Bruggy

Benátky severu. Tak jsou často nazývány Bruggy. Pro mnoho lidí možná nepříliš známé místo. Na mapě hledejte Bruggy severozápadně od Belgie, přibližně asi 90 km od Bruselu. Svojí velikostí stěží dosahují čtvrtiny velikosti našeho hlavního města, ale možná proto, nebo zejména proto, jsou tak poetické.

Městečko je protkáno sítí kanálů tvořených řekou Reie. Vodní doprava slouží místním obyvatelům, jako turistická atrakce, ale zároveň spojuje centrum provincie Západní Flandry se sousedními městy. Historické centrum Brugg bylo roku dokonce v roce 2000 zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO. Vodní hladina odrážející krásy belgické architektury, křivolaké uličky a tajemná zákoutí dostanou i toho nejzarputilejšího neromantika.

Santorini

Koho by jen nelákalo nádherné panorama úchvatných ostrovů Santoriny? Typická řecká městečka s bílými domky a modrými okenicemi rozesetá podél celého pobřeží, krásné písečné pláže nebo kaskádovité bazény soukromých hotelů. Tuto dávku romantiky hledejte Řecku. Žebříčky oblíbenosti v posledních letech atakuje nejvíce právě souostroví Santorini.

Ostrovy se nachází přímo na rozhraní  Egejského a Krétského moře a zkušení cestovatelé tvrdí, že na ostrov se vyplatí dopravit trajektem namísto klasické letecké dopravy, ten pohled opravu stojí za to. Pokud se snad obáváte, že by válení na pláži a usrkávání koktejlů začala být nuda, můžete navštívit některé z místních památek, nebo vyrazit večer do víru města, které opravu žije.

Verona

Jak bychom mohli vynechat město, které okouzlilo Williama Shakespeara natolik, že do něj zasadil největší milostný příběh všech dob. Verona je bezpochyby městem lásky, ale především skvostné architektury napříč stoletími a uměleckými slohy. Ve městě se snoubí velkolepost římských, románských a gotických staveb, s krásou pozdně renesančních a barokních skvostů.

Nejnavštěvovanější pamětihodností je Casa di Giulietta. Ano, jedná se o onen proslulý dům s balkónem, pod kterým vyznával Romeo svou lásku Julii. Pokud budete chtít, můžete ho, samozřejmě za menší poplatek, navštívit. Nenechte se ale mýlit, balkón je tak trošku podvod. Byl vystavěn před více než sto lety, aby ukojil zvědavost turistů, kteří po něm ve Veroně marně pátrali. Přesto je poutním místem beznadějných romantiků a zvídavých cestovatelů.

Nový Zéland

Země Pána prstenů je oblíbená nejen fanoušky kultovní trilogie, ale i nespočtem milovníků přírody. Dech beroucí scenérie panenské přírody jsou úchvatné a nadchli už mnohé cestovatele. Při cestě na Nový Zéland můžete vybrat některý ze zájezdů českých cestovních kanceláří, nebo vyrazit na vlastní pěst. V tomto případě existují fóra Čechů žijících na ostrovech, kteří vám ochotně poradí a přidají pár osobních tipů.

Jedna z mála nevýhod cesty, bohužel je cena letenky, ve které se dost podstatně odráží vzdálenost. Ale nezoufejte. Pro ty, kteří mají trochu hlouběji do kapsy, a přesto by rádi viděli divy místní přírody, existují pracovní pobyty, které vám hravě pokryjí náklady vynaložené na cestování.

Bali

Všichni známe záběry nekonečných bílých pláží a průzračného moře, které snad nikde nekončí a není na nich ani živáčka. Snad krom domorodce v bambusové sukénce s harpunou v ruce. Jsou tak krásně až hraničí s kýčem dovolenkových pohlednic. To je zkrátka a dobře Bali, i když s tím počtem turistů na plážích to bude asi trochu závidějící.

Tak jako tak, Bali nabízí víc než jen nekonečné opalování. Cestovní agentury nabízí rozmanité programy i pro ty nejnáročnější turisty, zážitkové, adrenalinové i odpočinkové varianty. Dokonce program pro ty, kteří se snaží udržet svůj rozpočet na uzdě. Dovolená na Bali, jak lze předpokládat nepatří mezi ty nejlevnější, ale možná právě proto vás cena vzhledem k očekávání mírně překvapí. Nešplhá se totiž do tak horentních sum, jak by se dalo předpokládat. Zkuste tedy zapátrat a možná najdete ten pravý zájezd právě pro vás.

Maroko

Nejzazší stát na severovýchodě Afrického kontinentu se stává velmi populární destinací luxusních dovolených s příchutí romantiky a exotiky zároveň. Maroko je popisováno jako přívětivá země, křižovatka světových kultur, velmi ovlivněná evropským stylem.  Nejpopulárnější Marocké destinace jsou především Marrákeš, Casablanca, Agadir, Fás nebo Tanger.

Romantika západů slunce, vyjížďky na velbloudech nekonečnou pouští, velmi rušný noční život, zasněžené vrcholky hor, nebo třeba golf. Zdá se, že v Maroku je téměř všechno. V neposlední řadě je třeba zmínit místní vyhlášenou kuchyni, kterou si mnozí velice rychle oblíbí. Maroko si zamilujete, jakmile vás okouzlí, budete ho jen těžko opouštět.

Benátky

Na závěr patří klasika, tak tedy jedna z těch největších. Potápějící se město zařazené mezi památky Unesco, dostane opravdu snad každého. Kanály, gondoly, krásná zákoutí, západy slunce se sklenkou vína v benátském přístavu. Co víc by si mohla romantická duše přát. Možná snad méně turistů a příznivější ceny. Ale jak se říká, všechno něco stojí, a když si na návštěvu tohoto architektonického skvostu vyhradíte více dní a obrníte se dostatečnou trpělivostí, jistě nebudete zklamaní. Ať si zlí jazykové tvrdí co chtějí, Benátky jsou opravdu nádherné.

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Právě čtete

10 nejromantičtějších míst na dovolenou na světě