Menu
JenProCestovatele
Asie

4 nejlepší thajské ostrovy a pláže: Kam s dětmi a kde si užijete party

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

14. 5. 2017

Nemůžete se rozhodnout, kam vyrazit s partou kamarádů do Thajska s batohem, nebo kam na rodinnou dovolenou v Thajsku? S cestovkou nebo bez? Jaké jsou čtyři nejlepší thajské ostrovy a pláže.

nejlepší thajské ostrovy, Kam v Thajsku thajský ostrov Railay

Pláž na Railay, Thajsko

Do Thajska rozhodně bez cestovky. Ušetříte peníze a můžete si sami udělat itinerář svojí cesty po thajských ostrovech. Nezůstávejte na jednom místě. Příliš plánovat dopředu není potřeba, je třeba si zjistit pouze počasí.

Jak zjistit aktuální počasí v Thajsku na ostrovech

Ve zkratce, deštivá sezóna se týká Východního pobřeží zhruba od září do prosince a Západního pobřeží od února do října. Pokud se chystáte navštívit obě pobřeží, počítejte s tím, že v určitou část roku zkrátka na jednom z nich zmoknete. Na cestovatelském webu travelfish.com je počasí rozepsané pro celé Thajsko podle měsíců.

Tady jsou naše tipy na nejlepší thajské ostrovy a pláže:

1. Railay, Krabi – (Jihozápadní Thajsko)

Railay se pomalu stává novou destinací baťůžkářů, tak si ho užijte, dokud není přeplněný. Pláže s měkkým bílým pískem, stříbřité skály. Railay je skvělým místem pro romantické večerní procházky, ale i místem, kde si oddychnete od hlasitého thajského šílenství.

Kdy jet do Thajska? Známe počasí na ostrovech i pevnině

Na poloostrov Railay se dostanete lodí z města Krabi, které je hlavním městem stejnojmenné provincie. Ubytovat se můžete buď přímo na Railay beach, nebo si vyberte jeden z hotelů v Krabi. Odtud totiž můžete každý den podniknout výlet trajektem – například na ostrovy Koh Phi Phi nebo Koh Lanta.

2. Ostrov Koh Samui – dovolená v Thajsku s dětmi (Jihovýchodní Thajsko)

Thajský ostrov Koh Samui je skvělým tipem pro rodinný výlet, třeba i s ročním dítětem. Klidná atmosféra, na promotéry tuk-tuků a okružních jízd tady nenarazíte. V sobotu večer vyražte na walking market v rybářské vesničce Fishermann´s Village. Pořídíte tady levné suvenýry a pouliční jídlo.

Stravování v restauracích Koh Samui je trochu dražší, než na ostatních jihozápadních ostrovech, ale stále se drží levného thajského standardu.

nejlepší thajské ostrovy, Ang Thong park na Koh Samui, Thajsko

Ang Thong park na Koh Samui, ThajskoFoto: Lenka Rejfířová

Koh Samui je skvělým výchozím bodem pro návštěvu národního parku Ang Thong. Chráněnná oblast se skládá ze 42 miniaturních ostrůvků a můžete tady strávit den na kánoi, šnorchlovat nebo žasnout nad zátokami ukrytými v šedivých skaliskách. Cestovní kanceláře ve Fishermann´ s Village nabízejí celodenní výlety do Ang Thong parku s dopravou lodí a průvodcem. Nezapomeňte smlouvat o ceně.

Pláže na ostrově Koh Samui mají pozvolný vstup do moře, jen si dejte pozor na ztvrdlé korály – vezměte si s sebou boty do vody.

V průběhu evropských letních prázdnin je Koh Samui plný turistů, zkuste se tedy cestování v červenci a srpnu vyhnout.

Zátoka v parku Ang Thong na Koh Samui, Thajsko

Zátoka v parku Ang Thong na Koh Samui, Thajsko, Foto: Lenka Rejfířová

3. Ostrov Koh Tao – levné potápění (Jihovýchodní Thajsko)

Koh Tao je mým nejoblíbenějším ostrovem. Se svými 22 km2 se dá celý projít pěšky. Připravte se na to, že pokud jste přijeli na dva dny, zůstanete pět. Dopravit se sem můžete kombinací autobusu a trajektu z Bangkoku, nebo lodí ze sousedního Koh Samui.

Na Koh Tao získáte levně potápěčské certifikáty PADI nebo SSI, které platí na celém světě. Ceny za kurz s certifikátem a ubytováním se pohybují okolo 5 000 až 7 000 Kč. Pokud chcete potápění na moři jen vyzkoušet, pod dozorem instruktora, základní kurz a jeden ponor vyjde na cca 500 Kč.

Koh Tao je skvělým místem pro seznámení se s dalšími spolucestovateli, proto se ubytujte v hostelu. Většinu plážových klubů, kde můžete pařit v písku do rána, najdete na Sairee beach, hned vedle hlavního přístavu.

Na téměř opuštěnou Freedom Beach, jednu z nejdivočejších na Koh Tao, se dostanete, když projdete nekonečnými kokosovými hájemi.

4. Ostrov Koh Phi Phi – ten, kde se natáčel film Pláž (Andamanské ostrovy, Jihozápadní Thajsko)

Pro někoho je Koh Phi Phi povinností, někdo se mu obloukem vyhýbá. Pro mě je to taková Paříž uprostřed Thajska. Trochu kýč, ale pořád s atmosférou. Koh Phi Phi je souostroví, tvořené větším ostrovem Don a menším Leh, který proslavil film Pláž.

Koh Phi Phi Don je všechno, jen ne klidný ostrov na odpočinek. Ikonické dřevěné loďky, ozdobené na přídi pestrobarevnými havajskými věnci, trpělivě čekají na další výlet na slavnou Maya Bay. Pozor, na hlavní ulici, kousek od přístavu, narazíte na kurzy potápění v češtině, běžte si aspoň popovídat.

Na Koh Phi Phi se dostanete nejlépe lodí z města Krabi nebo přímo z Bangkoku autobusem a trajektem. Ostrov není zrovna místem pro pobytový zájezd, spíš je zážitkem na dva dny. Projděte si Tsunami vesničku a určitě neodjíždějte bez toho, abyste si Koh Phi Phi prohlédli seshora – vyjděte na Viev Point, pořídíte tam super panoramatické fotky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 nejlepší thajské ostrovy a pláže: Kam s dětmi a kde si užijete party