×
JenProCestovatele

Kdy jet do Thajska? Známe počasí na ostrovech i pevnině

Kdy jet do Thajska

Datum dovolené vybírejte podle regionu. Dejte pozor na deštivou sezonu, suché a horké měsíce a vyhněte se ideálně i vrcholu turistické sezony. Kdy jet do Thajska?

Podnebí Thajského království můžeme rozdělit na 3 sezony:

  • deštivá (zhruba květen/červen-říjen)
  • mírná (listopad-únor)
  • horká (březen-květen/červen)

Do Thajska v červenci? Raději počkejte na podzim

Deštivá sezona je nevyzpytatelná. Na déšť se nelze spolehnout, stejně jako není sezona pevně ohraničená, začíná zhruba v půlce května až na začátku června a trvá do půlky až konce října.

V deštivé sezoně prší po většinu dní: některé dny ale připomínají spíše letní přeháňku a jiné hrozí povodněmi. Nejdeštivějšími měsíci jsou červenec a srpen, v nespravedlivé nerovnováze s českým dovolenkovým obdobím.

Kdy jet do Thajska – nejlepší měsíce pro návštěvu

Mírná, nebo také chladná sezona, je nejlepším obdobím pro návštěvu Thajska. Příjemnými měsíci jsou listopad, prosinec, leden a únor, kdy se teplota v Bangkoku a okolí pohybuje okolo 18-32 C, zatímco na severu a severovýchodě Thajska se může ochladit až na 10 stupňů.

Naopak návštěva Thajska v horkém období nemusí být pohodovým zážitkem: od března do května, někdy až do června, se zde setkáme s teplotami od 32 do 40 stupňů a vlhkostí vzduchu celých 75 %. Pokud máte tu možnost, vyhněte se dovolené v Thajsku v dubnu: ten je nejteplejším měsícem a vysoké teploty vás unaví nebo inspirují k celodennímu (a každodennímu) potápění se v oceánu, jen abyste se vyhnuli ostrému slunci.

Monzunová, deštivá sezona, trvající od června do října, se liší v závislosti na regionu. Nejvytrvalejší deště jsou v tomto období na severu země (Mae Hong Son, Chiang Mai, Pai), kde srážky trvají po celý den. S téměř každodenním deštěm se setkáte také na ostrovech při západní straně Thajska (Andamanské moře), tedy Phuket, Koh Phi Phi, Koh Lanta a další. V suchu naopak v těchto měsících zůstanete při návštěvě ostrovů Thajského zálivu, na jihovýchodní straně Thajska, jako je Koh Tao nebo Koh Samui.

Aktuální počasí Thajsko

Informace o počasí v Thajsku získáte na webových stránkách Thajského meteorologického ústavu. Stáhnout si můžete také aplikaci Thai Weather (dostupná pro Android a iOS) s aktuálními upozorněními a doporučeními.

Kdy jet na Phuket

Oblíbená destinace prochází deštivou sezonou v období září-říjen. Jen zřídka zde ale hustě proprší celé dny, spíš se jedná o přeháňky, trvající několik hodin jednou za 3-4 dny. Nejdeštivějším měsícem je září. Také v květnu a červnu je vysoká pravděpodobnost srážek pro pár dní v měsíci. Počasí po zbytek roku je příjemně teplé, dosahuje průměrně 25-30 stupňů.

Čtěte také: Nejlepší Thajské ostrovy na dovolenou s dětmi i trip s kamarády

Kdy jet na Phuket? Nejlepší počasí je od prosince do března, kdy nehrozí srážky. Vyhněte se dovolené na Phuketu v lednu, pokud chcete najít volné místo na pláži.

Kdy jet do Thajska – počasí a sezony přehledně

Pro přehled o sezonách v jednotlivých oblastech Thakska, množství srážek a průměrné teplotě každého měsíce v roce navštivte blog Travelfish, který je bohatým a aktualizovaným zdrojem informací o Jihovýchodní Asii (v angličtině). Kromě počasí zde najdete kulturní zajímavosti a tipy na výlety, ubytování i restaurace.

Kdy jet do Thajska? Známe počasí na ostrovech i pevnině
4.3 (86.67%) 3 hlas[ů]


1 Komentář Kdy jet do Thajska? Známe počasí na ostrovech i pevnině

  1. Ahoj,
    byli jsme v srpnu na tri tydny na severu (Chiang mai, Pai…) a prselo tak den vseho vsudy a naopak bylo vsechno krasne zeleny, takze podle me je i toto obdobi dobre pro cestovani. Samozrejme muzou byt mista kde prsi vic, ale vetsinou je to v pohode.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*