Menu
JenProCestovatele
Thajsko

Kdy jet do Thajska? Známe počasí na ostrovech i pevnině

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

12. 3. 2019

Datum dovolené vybírejte podle regionu. Dejte pozor na deštivou sezonu, suché a horké měsíce a vyhněte se ideálně i vrcholu turistické sezony. Kdy jet do Thajska?

Podnebí Thajského království můžeme rozdělit na 3 sezony:

  • deštivá (zhruba květen/červen-říjen)
  • mírná (listopad-únor)
  • horká (březen-květen/červen)

Do Thajska v červenci? Raději počkejte na podzim

Deštivá sezona je nevyzpytatelná. Na déšť se nelze spolehnout, stejně jako není sezona pevně ohraničená, začíná zhruba v půlce května až na začátku června a trvá do půlky až konce října.

V deštivé sezoně prší po většinu dní: některé dny ale připomínají spíše letní přeháňku a jiné hrozí povodněmi. Nejdeštivějšími měsíci jsou červenec a srpen, v nespravedlivé nerovnováze s českým dovolenkovým obdobím.

Kdy jet do Thajska – nejlepší měsíce pro návštěvu

Mírná, nebo také chladná sezona, je nejlepším obdobím pro návštěvu Thajska. Příjemnými měsíci jsou listopad, prosinec, leden a únor, kdy se teplota v Bangkoku a okolí pohybuje okolo 18-32 C, zatímco na severu a severovýchodě Thajska se může ochladit až na 10 stupňů. Navíc se během těchto měsíců koná celá řada zajímavých thajských festivalů. Jejich seznam najdete na webu Thaizer.com (informace v angličtině).

Naopak návštěva Thajska v horkém období nemusí být pohodovým zážitkem: od března do května, někdy až do června, se zde setkáme s teplotami od 32 do 40 stupňů a vlhkostí vzduchu celých 75 %. Pokud máte tu možnost, vyhněte se dovolené v Thajsku v dubnu: ten je nejteplejším měsícem a vysoké teploty vás unaví nebo inspirují k celodennímu (a každodennímu) potápění se v oceánu, jen abyste se vyhnuli ostrému slunci.

Foto: Wat Rong Khun – Thajský bílý chrám, který vás zavede do nebe i do pekla

Monzunová, deštivá sezona, trvající od června do října, se liší v závislosti na regionu. Nejvytrvalejší deště jsou v tomto období na severu země (Mae Hong Son, Chiang Mai, Pai), kde srážky trvají po celý den. S téměř každodenním deštěm se setkáte také na ostrovech při západní straně Thajska (Andamanské moře), tedy Phuket, Koh Phi Phi, Koh Lanta a další. V suchu naopak v těchto měsících zůstanete při návštěvě ostrovů Thajského zálivu, na jihovýchodní straně Thajska, jako je Koh Tao nebo Koh Samui.

Aktuální počasí Thajsko

Informace o počasí v Thajsku získáte na webových stránkách Thajského meteorologického ústavu. Stáhnout si můžete také aplikaci Thai Weather (dostupná pro Android a iOS) s aktuálními upozorněními a doporučeními.

Nejlepší způsob jak se nechat okouzlit Thajskem? Poznávačky!

Pokud toužíte poznat Thajsko skrze jeho nejzajímavější památky, nejkrásnější pláže, gastronomii i typickou kulturu, využijte možnosti okružních poznávacích zájezdů. Například s cestovní kanceláří ESO Travel si můžete prohlédnout jednotlivé národní parky Thajska, vydat se na velký okruh severním, jižním či středním Thajskem anebo navštívit lokalitu známou jako Golden Triangle. Láká vás to? Tak vyrazte s ESO travel na poznávací zájezd!

Kdy jet na Phuket

Oblíbená destinace prochází deštivou sezonou v období září-říjen. Jen zřídka zde ale hustě proprší celé dny, spíš se jedná o přeháňky, trvající několik hodin jednou za 3-4 dny. Nejdeštivějším měsícem je září. Také v květnu a červnu je vysoká pravděpodobnost srážek pro pár dní v měsíci. Počasí po zbytek roku je příjemně teplé, dosahuje průměrně 25-30 stupňů.

4 nejlepší thajské ostrovy a pláže: Kam s dětmi a kde si užijete party

Kdy jet na Phuket? Nejlepší počasí je od prosince do března, kdy nehrozí srážky. Vyhněte se dovolené na Phuketu v lednu, pokud chcete najít volné místo na pláži.

Kdy jet do Thajska – počasí a sezony přehledně

Pro přehled o sezonách v jednotlivých oblastech Thakska, množství srážek a průměrné teplotě každého měsíce v roce navštivte blog Travelfish, který je bohatým a aktualizovaným zdrojem informací o Jihovýchodní Asii (v angličtině). Kromě počasí zde najdete kulturní zajímavosti a tipy na výlety, ubytování i restaurace.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Právě čtete

Kdy jet do Thajska? Známe počasí na ostrovech i pevnině