Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

6 důvodů proč vidět Lázně Luhačovice. Mají program pro děti i dospělé!

Martina Mádlová

Martina Mádlová

3. 8. 2014

Luhačovice jsou největší moravské lázně a leží ve Zlínském kraji. Malebné lázně zasazené do přírody Bílých Karpat jsou postavené přímo u řeky Šťavnice.  Romantické kolonády, upravené stezky, lázeňské domy, léčivé prameny, parky s fontánami to vše a ještě více nabízí právě Luhačovice

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Luhačovice leží v jižní části okresu Zlín a patří pod ně celkem 17 obcí. Správný název tohoto celku je Luhačovické Zálesí.  Samotné město vzniklo spojením několika obcí a v současné době má asi 6 tisíc obyvatel. Čím jsou ale tak výjimečné a proč bychom se sem měli vydat?

Léčebné procedury a relaxace

V největších moravských lázních se můžete léčit, pokud trpíte nemocemi dýchacích cest, trávicího ústrojí, cukrovkou nebo máte problémy s pohybovým aparátem. Na povrch zde každou hodinu vyvěrá 15 tisíc litrů minerální vody.  Zdejší prameny jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě a každoročně sem zavítá mnoho návštěvníků z celého světa.

V Luhačovicích najdete mnoho relaxačních a wellness center, kde se dokonale odreagujete a odpočinete si od starostí všedních dní. Ponořit se můžete do perličkové koupele, vyzkoušet některý z útulných bazénů či saun, zajít si na masáže nebo si vybrat z některých wellness balíčků, které Luhačovice nabízí.

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Architektonické skvosty Dušana Jurkoviče

Luhačovice to nejsou jen lázně, ale také místo, kde se můžete pokochat mnoha stavbami ve stylu lidové secese. Jedinečné přírodní prostředí bylo inspirací pro architekta Dušana Jurkoviče, který v letech 1902 – 1914 velmi ovlivnil budovy v lázeňském městě. Mezi jeho stavby patří například: Jurkovičův dům, Chaloupka, Jestřábí, Hudební pavilon, Vodoléčební ústav, Sluneční lázně a další.

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Prameny a pramínky

Léčivé minerální prameny jsou chloubou města a jenom díky nim mohly Luhačovice vzniknout.  Tyto vody mají vysoký obsah minerální látek a také vynikající proplynění. Nejznámější a nejproslulejší luhačovický pramen je Vincentka. Nejstarší pramen je zde Aloiska. Napít se můžete ještě z pramene: Ottovka, Dr. Šťastného, Sv. Josefa, Nového Jubilejního, Violy. V okolí se nacházejí ještě některé další méně známé prameny.

Kultura a sport

Luhačovice nejsou jen lázně, ale je to kulturní a společenským životem žijící město. Hlavně v letní sezóně se zde pořádají různé akce pro návštěvníky i domácí (sváteční otevírání pramenů, kolonádní koncerty, divadlo, festivaly, pouť, apod.).

Mimo kulturní akce si zde přijdou na své i milovníci sportovních aktivit. Pro cyklisty jsou tu upravené cyklostezky, ve vodě se můžete vyřádit v hotelových bazénech nebo využít veřejná koupaliště na blízké nádrži. Pro různé aktivity jsou v Luhačovicích sportovní centra, tenisové kurty, jízdy na koni, golf, motokáry, lanové centrum a mnoho dalšího. Vyřádí se zde děti i dospělí.

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Ubytování a stravování

V Luhačovicích je samozřejmě mnoho hotelů či penzionů více či méně luxusních a v různých cenových relacích. Pokoje jsou většinou krásné, čisté a s výborným servisem. Stravovat se můžete v hotelu, ale my vám určitě doporučujeme vyrazit do některé z mnoha příjemných restaurací, barů, kaváren nebo vináren. Určitě si nenechte ujít některou z místních specialit.

Tradice a oplatky

Tradiční lázeňské oplatky určitě musíte ochutnat. Je to klasický a nejoblíbenější suvenýr. Každé lázně mají ty své, jedinečné a chutné. Můžete ochutnat oříškové, čokoládové, vanilkové, mátové nebo pomerančové, teplé či studené.

Luhačovice jsou krásné a určitě stojí za to je vidět. Při procházce po promenádě na vás dýchne ta pravá lázeňská atmosféra, užijete si příjemného okolí a odpočinete si od starostí všedních dnů. Svoji zábavu zde jistě najde celá rodina.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 důvodů proč vidět Lázně Luhačovice. Mají program pro děti i dospělé!