Menu
JenProCestovatele
Švýcarsko

Iglú hotel ve švýcarském Davosu. Užijte si noc v ledovém pokoji než roztaje!

Martina Mádlová

Martina Mádlová

25. 3. 2019

Milujete cestování a přespávání na různorodých místech? Jste spíše nadšenci do luxusních prachových peřin a perfektního vybavení nebo si něco klidně odpustíte, abyste získali dokonalý zážitek? A co když jde oboje spojit? Existuje jeden hotel, který nabízí nezapomenutelný zážitek a zároveň i „teplé a útulné ubytování“. Jen trošku jiným způsobem.

Hotel Igloo Village Davos Klosters nabízí 15 pokojů nebo iglú, prostřednictvím série spojených zasněžených tunelů pro každého, kdo je ochoten nosit zimní oblečení i v interiéru. Samozřejmě je totiž vše ze sněhu a ledu. Dokonce i koupelnové stěny a podlahy.

Pospěšte si, než vám hotel roztaje

Igloo-Villages staví každý rok několik takových dočasných sněhových hotelů ve Švýcarsku, Německu a Rakousku. Otevírají se kolem Vánoc a zavřou až roztají. To bývá obvykle někdy v dubnu.

Každá místnost se točí kolem nějaké tematiky různých lokalit jako je Japonsko nebo třeba Havaj. Stěny zdobí různé umělecké výtvory ze sněhu, které vytvořili mezinárodní umělci. Vyspat se můžete na lůžkách, kde nechybí matrace, teplé spací pytle a kožešiny. I když se to na první pohled nezdá, postele jsou teplé a pohodlné.

Lyžování na střeše hotelu. Ve Švýcarsku to bude brzy možné

V Davosu na vás čeká i typická švýcarská pohostinnost. K dispozici je sauna, kota (teplá místnost) a vířivka na pozemku u „hotelu“. Přímo před vchodovými dveřmi má své místo bar a restaurace se svařeným vínem a fondue. Tak můžete příjemně zakončit den strávený lyžováním.

Za obsazení jednoho iglú dvěma osobami zaplatíte od 214 dolarů za osobu. Tak si pospěšte, než vám roztají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Iglú hotel ve švýcarském Davosu. Užijte si noc v ledovém pokoji než roztaje!