Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jak si přivydělat jako turistický průvodce nebo kuchař? Nové služby to umožní každému

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

2. 10. 2016

Chcete si zábavně vydělat peníze? Staňte se lokálním průvodcem nebo uvařte guláš se šesti a ukažte cestovatelům pravou tvář svého města.

Co vás nejvíc baví, když cestujete? Autentické zážitky? Nová kultura, nevšední jídlo? Co kdyby vás jeden z místních vzal s sebou na prohlídku míst, které turisti neznají? Nebo k babičce na nedělní oběd?

Vydělávejte tím, že jste místní

Server Couchsurfing to vše v podstatě nabízí, ale ne jako obchodní příležitost. Služba Vayable.com nabízí možnost propojení lokálních kultur a cestovatelů. Pokud máte skvělé prezentační dovednosti, znáte super místa v Praze nebo Brně a domluvíte se anglicky, registrujte se jako tzv.Insider a začněte nabízet svoje služby.

Ukažte turistům nevšední místa

Vycházejte z toho, co vás baví. Co třeba spojit jeden výrazný element, jako známé sochy v Praze? Pokud jste blázen do historie, můžete takových prohlídek města vytvořit několik a témata obměňovat.
A pokud něco opravdu umíte, proč nezorganizovat třeba workshop: populární je fotografický, ale můžou to být i triky na skejtu na Letné se super výhledem.

Kolik si vydělám jako turistický průvodce?

Záleží na vás. Zatímco Praha je už plná prohlídek města s degustací piva, v Brně žádná ´´wine´´ nebo slivovice tour není. Dejme tomu, že obejdete svoje oblíbené podniky a dostanete množstevní slevu. Vynásobte si tedy cenu produktů, které budete s turisty ochutnávat, množství osob na jednu takovou událost a svůj čas.

Svoji výslednou částku navyšte o 25 procent, protože to je v průměru částka, kterou zaplatíte provozovatelům služeb, jako je Vayable, za zprostředkování vašich služeb. Přemýšlejte o tom, jakou cenu byste byli za podobnou nabídku ochotni zaplatit vy, jako cestovatelé. A hlavně, počítejte s tím, že turistů nebudou hned stovky.

Vařte cizincům lokální speciality

Jste ten typ, který organizuje svatební hostiny pro kamarády? Máte hezkou terasu a v hlavě zajímavé recepty? Tak na nic nečekejte a vytvořte si profil na Likealocal.com nebo Cookening.com.
Podívejte se, co už další uživatelé nabízejí a odlište se. Vytvořte romantickou večeři nebo jednohubkovou párty na míru. A hlavně si to užijte, třeba je to start nového podnikání, které vás bude bavit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si přivydělat jako turistický průvodce nebo kuchař? Nové služby to umožní každému