Menu
JenProCestovatele
Výlety jižní Čechy

Jižní Čechy – ráj nejen pro rybáře

Jižní Čechy jsou oblíbenou lokalitou rybářů. Kde jinde najdete tolik rybníků a rybářských revírů? Jste-li vášnivý rybář a zároveň chcete dopřát své rodině koupání, výlety po památkách a přírodní zajímavosti, vydejte se o svém volnu do jižních Čech. Přinášíme vám tipy, co si nesmíte nechat ujít!

Spojte rybaření se Dnem otevřených dveří památek

Rybaření vám uklidní rozjitřené nervy a výborně se u něho zrelaxujete. Prožijte dovolenou v jižních Čechách a spojte rybaření s poznáváním této oblasti. Pokud jste nejen vášnivý rybář, ale i milovník památek, zarezervujte si ubytování v kempu či penzionu v první polovině září. Věděli jste, že 7. 9. je Den otevřených dveří památek v ČR? A byla by škoda nevyužít vstupy zdarma. Za ušetřené peníze si můžete třeba pořídit nové rybářské vybavení.

Rekreační rybaření s půjčovnami náčiní

V jižních Čechách narazíte hned na několik rybníků, kde na vás čekají fenomenální úlovky. Užijete si na nich rekreační i sportovní rybolov a odpočinete si od shonu běžných dní. Rekreační rybáři zažijí hotové žně na Třeboňsku. Formální stránku lovu vyřídíte na místě a můžete si zachytat na těchto rybnících: rybník Staňkovský, Nový Kanclíř, Hejtman či Táborský (Knížecí). Seznamte se pozorně s pravidly rybaření a využijte místní půjčovny rybářského náčiní a prodejny rybářských nástrah.

Sportovní rybaření s trofejními úlovky

I rybáři holdující sportovnímu rybolovu si v jižních Čechách přijdou na své. Ubytujte se na Jindřichohradecku a zalovte si v rybníku Popelov. Na udičku se vám chytí nejen kapři, ale i štiky, sumci, okouni nebo candáti. Čeká na vás padesát upravených stanovišť, kde můžete také stanovat, popřípadě se můžete ubytovat v kempu Popelov. Sportovnímu rybolovu je přizpůsoben i Sumcový rybník u města Veselí nad Lužnicí, rybník Velká Dálka mimo dosah civilizace a rybník Strhaná Hráz v Dolním Bukovsku.

rybník v jižních Čechách

Rekreační a sportovní rybolov si rovněž vychutnáte v blízkosti Rudolfova na rybníku Mrhal s mimořádnými trofejními úlovky, v pískovně Závlahy s nádherným výhledem na zámek Hluboká či na rybníku Jaderný se špičkovým revírem. Nevynechejte ani rybník Mydlovarský s možností kempování a koupání nebo rybník Podevrážský, jehož součástí je Podevrážský mlýn s malou vodní elektrárnou.Rybníky, které jsou pověstné svými úlovky

Zastavte se v létě v Rybářském muzeu ve Vodňanech

Žádný rybář by neměl odjet z jižních Čech bez návštěvy Rybářského muzea ve Vodňanech. Těšit se můžete na dvacet akvárií, poutavou cestu historií rybářství, programy na interaktivní tabuli nebo vodní organismy pod mikroskopem. Součástí muzea jsou ryby z Amazonie, živočichové z mokřadního biotopu, kostry ryb a výstava prutů. Muzeum zaujme i vaše děti, na které tu čekají různé hry. Prohlídka je komentovaná a vyslechnete si ji v období hlavních prázdnin.

Tipy na výlety, aneb naplánujte si dovolenou

Zámek Hluboká nad Vltavovu

Oblast jižních Čech má co nabídnout celé rodině. Jihočeská architektura na vás dýchne v Holašovicích a do doby gotické se vrátíte na hradě Helfenburk. Zde můžete po dohodě s kastelánem přenocovat na hlavním nádvoří. Za vaši pozornost stojí zámek Český Krumlov, zámek Jindřichův Hradec, zámek Hluboká nad Vltavou, vodní zámek Blatná a zámek Orlík. Udělejte si procházku kolem rybníka Svět s naučnou stezkou a zavítejte do grafitového dolu v Českém Krumlově. Dětem se bude líbit zoo Ohrada či středověké táborské podzemí.

Do jižních Čech každoročně míří statisíce návštěvníků. Udělejte si nezapomenutelné prázdniny, zažijte víkendové rybaření a poznejte místní krásy. Jeden týden vám nebude stačit a věříme, že si oblast zamilujete natolik, že se budete chtít do této rybářské lokality vrátit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jižní Čechy – ráj nejen pro rybáře