Menu
JenProCestovatele
Asie

Kam cestovat do Asie? 14 nejlevnějších destinací 2017

Víte, co je to batůžkářský index? Je to jakýsi cestovatelský měřič, který nám ukazuje, jaké jsou předpokládané denní výdaje v konkrétní destinaci. Kam cestovat do Asie, aby vás to vyšlo levně?Přinášíme vám seznam nejlevnějších míst Asie, seřazený od nejlevnějšího po levné.

Kam cestovat do Asie – 14 nejlevnějších destinací 2017

Batůžkářský index těchto měst se pohybuje kolem 17-20 dolarů na den. V přepočtu utratíte v průměru nejméně 440 Kč a nejvíce 560 Kč za den. Tyto částky zveřejnila služba Price of travel, která do průměrné denní útraty započítává následující výdaje:

Batůžkářský index (Backpacker Index)

  • jedna noc ubytování v hostelu, v nejlevnějším typu pokoje anebo polovinu ceny dvoulůžkového pokoje v místech, kde nejsou hostely
  • dvě cesty místní hromadnou dopravou
  • jedna návštěva slavné placené památky nebo atrakce
  • 3 skromná jídla za den
  • 2 velká piva nebo káva a dezert nebo koncert jako výdaj na zábavu

Výsledkem je index udávaný v amerických dolarech (USD), který znamená průmernou denní útratu v konkrétním městě nebo oblasti.

Pokhara, Nepál

Nejnavštěvovanějším místem Nepálu je hlavní město Káthmandú. Pokhara je ale místem, kam mnoho backpackerů zavítá hned po prochození metropole. Výchozí bod pro pár skvělých treků není jen levnějším, ale taky mnohem příjemnějším místem pro poznání.

batůžkářský index v místní měně: 1 855 NPR (nepálská rupie)

batůžkářský index v USD: 17,14

Kam cestovat do Asie, Chiang Mai, Thajsko

Chiang Mai, Zdroj: Shutterstock

Chiang Mai, Thajsko

Pokud jste před návštěvou téhle perly severního Thajska pobyli pár dní na ostrovech na jihu nebo v Bangkoku, nejspíš se nebudete stačit divit. Utratíte tady totiž zatraceně málo. Vyčkejte s nákupy suvenýrů až do Chiang Mai, stojí to za to! Levně se taky najíte, přepravíte a podíváte do super muzea Lanna Folks, které ukazuje život lidu Lanna, původních obyvatel regionu.

batůžkářský index v místní měně: 647 BHT (thajský baht)

batůžkářský index v USD: 18,05

Kam cestovat do Asie, Hanoi, Vietnam

Hanoi, Zdroj: Shutterstock

Hanoi, Vietnam

Jedinečná kombinace francouzské koloniální architektury a asijského post-komunistického stylu. Pokud jste zvyklí bydlet v hostelovém pokoji s 15 dalšími batůžkáři, tady si můžete klidně dopřát luxus soukromého pokoje se sdílenou koupelnou, ceny jsou velmi příznivé.

A navíc si v Hanoji můžete vychutnat nejlevnější (poživatelné) pivo na světě, Bia Hoi. To se taky počítá, ne?

batůžkářský index v místní měně: 413 216 VND (vietnamský dong)

batůžkářský index v USD: 17,14

Kam cestovat do Asie, Vietnam, Ho Chi Minh City

Hi-Chi-Minh City, Zdroj: Shutterstock

Ho Chi Min City, Vietnam

Město známé pod názvem Saigon, modernější než Hanoi. Ceny ubytování v hotelu se pohybují vysoko na poměry Vietnamu, nízko v porovnání s většinou evropských měst. Hostely jsou standardně levné a málo tady utratíte i za občerstvení i vstupné.

batůžkářský index v místní měně: 415 616 VND (vietnamský dong)

batůžkářský index v USD: 18,27

Kam cestovat do Asie, Indie, Goa

Goa, Zdroj: Shutterstock.com

Goa, Indie

Pokud jste už byli v Indii, určitě jste vnímali protiklady, ve všem. Chudí žijí vedle bohatých, ženy mají oproti mužům jen minimum práv, a zatímco mimo turistická centra se najíte a ubytujete za hubičku, ve velkých městech vás ceny nepotěší. Dobrý poměr ceny a kvality nabízí stát Goa.

Tady narazíte na hipíky, kteří vás nejspíš pozvou na nějakou elektro party. Nejdůležitějším městem je Vasco, pojmenované po portugalském mořeplavci.

Čtěte také: 22 tipů, jak cestovat, když nemáte (skoro) žádné peníze

Dejte si pozor, ať v zápalu horečky levnoty nezabookujete ubytování v tzv. hotelu, který je sice za pár kaček, ale zase je útulný asi jako dělnická ubytovna. Raději si mírně připlaťte anebo si minimálně zjistěte, co o ubytování říkají další cestovatelé na rezervačních serverech.

batůžkářský index v místní měně: 1 312 INR (indická rupie)

batůžkářský index v USD: 19,34

Kam cestovat do Asie, Laos, Vientiane

Vientiane, Zdroj: Shutterstock

Vientiane, Laos

Laos je jednou z nejvyhledávanějších batůžkářských destinací světa. Jeho hlavní město, Vientiane, nabízí atmosféru malého města s bohatou architekturou na pozadí řeky Mekong. Tady si odpočinete od chození po Thajských horách nebo zmatených street food stánků Vietnamu.

batůžkářský index v místní měně: 167 400 LAK (laoský kip)

batůžkářský index v USD: 20,43

Kam cestovat do Asie, Filipíny, Cebu

Cebu, Zdroj: Shutterstock

Cebu, Filipíny

Vodopády, pláže, muzea a jeskyně jsou jen několika z nespočetných atraktivit poměrně neznámého Cebu, hlavního města stejnojmenného filipínského ostrova. Manila jako hlavní město je taky jednou z levných variant na plážový odpočinek, ale zdaleka nenabízí tolik parádních míst, jako Cebu.

batůžkářský index v místní měně: 1 062 PHP (filipínské peso)

batůžkářský index v USD: 21,59

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam cestovat do Asie? 14 nejlevnějších destinací 2017