Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Kam cestovat sama? 9 bezpečných (a cool) měst pro ženy cestovatelky

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

18. 4. 2017

Poznejte města, ve kterých se budete jako sólo cestovatelka cítit bezpečně a zároveň si užijete spoustu zábavy. Poznejte 9 bezpečných měst, které mají co nabídnut, pokud cestujete sama.

Cestování o samotě je skvělé o chvíle, než se začnete bát vyjít sama na ulici po setmění. Přinášíme vám tipy na místa, kde si zaslouženou dovolenou užijete.

9 bezpečných měst pro ženy cestovatelky

Je jedno, jestli cestujete s batohem po Evropě nebo se vydáváte za dobrodružstvím do Austrálie či Kanady. I Latinská Amerika nabízí místa, kde budete jako samotná žena respektovanou turistkou a nikdo si na vás nebude dovolovat.

Cestování pro ženy, Kodaň, Dánsko

Kodaň

Kodaň, Dánsko

Metropolitní a ekologické město. Všichni tady jezdí na kole a jedí bio. Kromě toho, že sem můžete vyrazit na luxusní nákupy, ohromí vás architekturou a historií.

Navštivte Fontánu bohyně Gefjun, která vypráví legendu o založení této severské perly. Její osvícení v nočních hodinách z ní dělá nejromantičtější místo ve městě. Jako Skandinávská královna se budete cítit v maličké restauraci Puk, která nabízí tradiční dánskou kuchyni za přijatelné ceny.

Cestování pro ženy, Dubrovník, Chorvatsko

Dubrovník

Dubrovník, Chorvatsko

Kdo říká, že do Chorvatska musíte jen na rodinnou dovolenou? I sama si užijete atmosféru Čechům tolik známého města se skvělou gastronomií. Žen si tady váží a jsou zvědaví – Chorvati se budou vyptávat na váš život, ale zároveň poradí nejlepší místa na odpočinek od turistického shonu a maličké rodinné restaurace.

Středověké město projdete podél opevněných zdí po dlážděných cestách – na podpatky zapomeňte! Potěší vás romantické výhledy na jadranské moře. Jen pár minut od Starého města si na pláži můžete půjčit loďku a podívat se na hradby z jiné perspektivy.

Cestování pro ženy, Chiang Mai, Thajsko

Chiang Mai

Chiang Mai, Thajsko

Bezpečné město, kde jsou ženy vítané. Není tak špinavé a hlučné jako Bangkok, a ubytujete se za stovku (v hostelu) nebo za pár stovek v hotelech se snídaní. Odtud můžete vyrazit na trek s batohem po thajských horách a poznat původní obyvatele.

Mezinárodní komunita digitálních nomádů, žijících v Chiang Mai, je tvořená muži i ženami ze všech koutů světa – vyzkoušejte Couchsurfing nebo lokální facebookové stránky – nebudete se tak ve městě cítit samy a získáte užitečné kulturní tipy.

Čtěte také: Kurzy vaření v Chiang Mai

Večer zajděte – klidně sama – do baru se skvělou hudbou a pivem – Zoe in Yellow. Nejdřív si ale vychutnejte lokální gastronomii na Night marketu.

Cestování pro ženy, Bruggy, Belgie

Bruggy

Bruggy, Belgie

Magické město, kde se budete cítit jako v pohádce pro dospělé – je totiž plné skvělého piva a temných zákoutí s gotickými budovami co čnějí vysoko do modrého nebe.

Skoro všichni tady mluví anglicky, a pokud jste žena, místní se budou předhánět, aby vám poradili správnou cestu nebo dobrou restauraci. Usaďte se do jedné z kaváren, z jejichž výloh pozorujete chodce (a chodci vás) a objednejte si pintu tmavé belgické krásky De Halve Maan.

Cestování pro ženy, Stockholm, Švédsko

Stockholm

Stockholm, Švédsko

Město, postavené na 14 ostrovech a propojené více než 50 mosty je romantickou zastávkou při cestování o samotě. Je známé svojí moderní architekturou, přátelskými lidmi a kanály. Ženy-cestovatelky přijímá město s otevřenou náručí. Počítejte s vyššími cenami, ale ubytovat se můžete v jednom z nízkorozpočtových a bezpečných hostelů.

Multikulturní město nabízí nekonečné možnosti noční zábavy, a místní mluví roztomilou směsicí angličtiny a švédštiny – Swinglish. Tady se seznámíte s ostatními cestovatelkami, a pokud se vydáte na jednu z okružních prohlídek města, dozvíte se o nordické historii tolik, že budete chtít žít v minulosti.

Cestování pro ženy, Mnichov, Německo

Mnichov

Mnichov, Německo

Mnichov, to nejsou jen vánoční trhy – bavorskou hvězdu si zamilujete díky vřelosti místních obyvatel. Město můžete projet na kole (když není zima na kost) nebo projít pěšky. Navštivte Alte Pinakotheke – jednu z nejvýznamnějších světových galerií umění. Hned naproti ní stojí Nová pinakotéka, která vystavuje obrazy z 20. a 21. století.

Pokud si chcete jen tak sednout s knížkou, v Anglickém parku vás nikdo obtěžovat nebude – na svačinu si zabalte pár preclíků a až se setmí, zajděte posedět do jedné z vyhřátých malebných hospůdek s točeným pivem. Budete si připadat jako na návštěvě u babičky.

Po prochozeném dni se odměňte jablečným štrůdlem nebo kynutými knedlíky s povidly, vanilkovou omáčkou a mákem. A k tomu samozřejmě voňavé glüh­wein.

Cestování pro ženy, Melbourne, Austrálie

Melbourne

Melbourne, Austrálie

Místo, kam by se každá cestovatelka měla vydat alespoň jednou za život. Melbourne pulzuje kulturou a hipsterskou atmosférou.

K bezpečnosti města přispívá i rozvinutá městská hromadná doprava – projeďte se hop on tramvají do čtvrti umělců a volnomyšlenkářů St. Kilda, kde si vychutnáte skvělou kávu na koženém gauči jedné z útulných kaváren.

V Melbourne se koná spousta hudebních, divadelních a food festivalů, z nichž některé jsou zdarma.

Cestování pro ženy, Valparaíso, Chille

Valparaíso

Valparaíso, Chile

Latinská Amerika není zrovna známá oslavou ženy jako rovnoprávné bytosti, ale existují výjimky. Původně rybářské město a jeden z nejdůležitějších přístavů celého Chile jsem si zamilovala, a žádný rozdíl mezi muži a ženami nepocítila. Historické budovy v centru města doplňují barevné fasády domků a všudypřítomné klesání a stoupání vás příjemně unaví.

Můžete tady s kornoutkem ovocné zmrzliny prosedět hodiny zíráním na bílé lodě připlouvající k přístavu. Pokud chcete něco typicky chilského, dejte si completo – párek v rohlíku s avokádovou pomazánkou, který prodávají studenti v ulicích.

Nenechte si ujít free walking tour – prohlídku města v angličtině nebo španělštině. Začíná na náměstí Sotomayor, pár kroků od přístavu, každý den.

Cestování pro ženy, Québec, Kanada

Québec

Québec, Kanada

Stát ve státě, tak by se dal jinými slovy pojmenovat kulturní mišmaš, se kterým se setkáte v tomto sympatickém městě. Kanada je známá svojí pozitivní reputací, co se týká žen-solo cestovatelek. Québec je francouzsky mluvící město, které vás naučí milovat vysokou gastronomii a dobré víno.

Historické centrum, které je zařazené na seznam UNESCO, si vás získá spletitými uličkami a pouličními umělci, kteří hrají na cokoliv od ukulele po struhadlo. Vyjeďte lanovkou z Nízkého města (Basse-Vile) do Vysokého města (Haute-Ville) a navštivte dominantu města – Chateau Frontenac. Vypadá jako zámek, ale ve skutečnosti je to hotel, který v minulosti ubytovával bohaté turisty, přijíždějící vlakem.

V pouličních stáncích Basse-Vile ochutnejte tourtière quebecois, masový koláč a tradiční nápoj Caribou, který je směsí vína a tvrdého alkoholu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam cestovat sama? 9 bezpečných (a cool) měst pro ženy cestovatelky