Menu
JenProCestovatele
Lyžování v Alpách

Kam do Itálie na lyže s dětmi? 4 vhodná střediska i pro ty nejmenší

Adéla Lišková

Adéla Lišková

4. 11. 2017

Italské Alpy jsou mezi lyžaři velmi oblíbené, ovšem pokud se na hory chcete vypravit se svými dětmi je potřeba pečlivě vybírat lokalitu. Kam do Itálie na lyže s dětmi? Vybrali jsme pro vás střediska, kam se nemusíte bát vzít ani ty nejmenší.

Lyžování Itálie děti zdarma – Dolomiti Superski

Dolomiti Superski je největší lyžařskou oblastí Itálie, ale i celého evropského kontinentu, jež zahrnuje většinu nejznámějších lyžařských středisek. Areál poskytující neuvěřitelných 1 171 km sjezdovek je pověstný překrásnými scenériemi Dolomit. Je zde na výběr několik skipasů, které umožňují vyzkoušet i několik středisek.

Pro malé návštěvníky areál Dolomiti Superski často pořádá akce, mnohdy jde o integrovanou permanentku s výraznou slevou či zdarma. Pro rodiny s malými dětmi je v této oblasti vhodné jihotyrolské středisko Kronplatz. Všechny trasy jsou zde úzkostlivě značené a sjezdovky, vleky a lanovky perfektně propojené tak, aby při přesunu nebylo nutné sundávat z nohou lyže.

Jak naučit děti lyžovat? Rady pro všechny rodiče

Lyžování v Itálii s dětmi – Alpe di Siusi

V jižním Tyrolsku najdete také klidné středisko Alpe di Siusi, které už několikrát obdrželo ocenění za nejlepší rodinné středisko od německého skiatlasu ADAC. V porovnání s ostatními sjezdovkami Dolomit jsou ty zdejší spíše kratší, zhruba 30 % pak tvoří sjezdovky pro malé děti a začátečníky, které jsou značené modře. I zdejší červené sjezdovky však nejsou příliš prudké. Nedaleko se pak nachází rušnější středisko Sella Ronda, kde si zase přijdou na své zdatnější lyžaři.

Ve středisku se nachází několik dětských parků a lyžařských škol i školek. V Alpe di Siusi je rovněž velmi dbáno na bezpečnost – sedačkové lanovky jsou vybavené dětskou pojistkou proti náhodnému otevření a mají také kryt, který lyžaře chrání před větrem a sněhem. Ubytovat se je možné přímo u areálu, k dispozici je zde také zhruba 80 km stezek pro běžkaře.

Lyžování Itálie s dětmi – Livigno

Lyžařské středisko Livigno, které najdete v poměrně blízké oblasti Alta Valtellina, patří k těm menším, avšak pokud se děsíte přecpaných sjezdovek, kde se musíte neustále rozhlížet, aby jste do někoho nenarazili, pak je pro vás ideálním místem. Specifikem Livigna jsou totiž velmi široké sjezdovky, kterým se dokonce přezdívá dálnice. Děti tak můžete nechat jezdit svým tempem, aniž byste se museli bát, že sjedou z trasy nebo že je někdo srazí. Brzkým začátkem (listopad) či pozdním koncem sezóny (duben) zde můžete využít znatelně příznivějších cen.

Lyžování v Itálii na Sella Ronda – klenot lyžování s proslulým okruhem areálů a propojenými sjezdovkami

Kam do Itálie na lyže s dětmi – AdamelloSki

I do AdamelloSki lze bez obav vyrazit i na okraji sezóny – díky poloze vysoko v pohoří Adamello je zde sníh takřka po celý rok. Areál se skládá ze dvou částí – Passo Tonale a Ponte di Legno, které společně nabízí přes 100 km sjezdovek, vyzkoušet si je však můžete za cenu jednoho skipasu. Pro rodiny s dětmi je pak ideální oblast Passo Tonale, tvořené širokou plání převážně modrých a červených sjezdovek. Zdatnější členi rodiny si pak mohou užít trochu adrenalinu na vyhlášené černé sjezdovce Paradiso.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam do Itálie na lyže s dětmi? 4 vhodná střediska i pro ty nejmenší