Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam do Itálie s dětmi? Známe 4 letoviska, která nabízejí bezpečné koupání, ale i zábavu pro nejmenší

Adéla Lišková

Adéla Lišková

30. 8. 2016

Itálie je zemí, která je pro letní dovolenou s dětmi jako stvořená. Najdete zde mnoho ověřených středisek s kvalitní turistickou infrastrukturou, která bezpečné koupání a nechybí zde ani možnosti zábavy a poznání. Kam do Itálie s dětmi vyrazit? Přinášíme tipy na letoviska, kde se bude vašim ratolestem líbit!

Kam do Itálie s dětmi Caorle

Caorle, Itálie, Zdroj: Pixabay

Itálie s dětmi autem – Lignano Sabbiadoro

Cestování letadlem s malými dětmi bývá náročné a středozemní moře není zase tak daleko, proto mnoho rodin vyráží do Itálie raději autem. Nejbližším větším letoviskem je Lignano Sabbiadoro, kam trvá cesta autem jen přibližně 7 hodin a navíc je pro dovolenou s dětmi ideální.

Lignano leží na poloostrově poblíž laguny di Marano, ze všech stran omývaném Jaderským mořem. Najdete zde 8 km dlouhou pláž s pozvolným vstupem do vody, rozdělená do 19 úseků, kde často mají hotely rezervovaná místa pro své hosty. Ve středisku je pro děti připraveno spoustu vodních (velkým lákadlem je zdejší aquapark) i suchozemských atrakcí (zoo, golf a 5 zábavních parků).

Itálie s dětmi k moři – Bibione

Oproti Lignanu, kde na dovolené potkáte i spoustu Italů, kteří si sem zajeli odpočinout od městského ruchu, ani ne 10 km vzdálené Bibione je primárně turistickou destinací, kam mimo jiné hojně vyráží i české rodiny. Díky volně se svažujícímu mořskému dnu je zde bezproblémové koupání, bezpečí zde navíc hlídá 22 záchranných stanic s motorovými čluny a lékařská pohotovost.

Kromě zábavy v podobě vodních sportů se děti mohou pobavit při různých hrách s animátory v tzv. miniclubu, který poskytuje každý den animační program zcela zdarma. Široké možnosti zábavy jsou zde i pro starší, například plážové cvičení od sponzorů Bibione Spiaggia Srl a Bibione Mare SpA. Samozřejmostí jsou pak hojné bary, restaurace a další možnosti občerstvení. Pokud nebudete bydlet přímo u pláže, lze se tam dostat bezplatnou autobusovou linkou.

Dovolená Itálie s dětmi – Caorle

Dalším oblíbeným rodinným letoviskem je italské Caorle, nacházející se na severním pobřeží Jaderského moře, 70 km od Benátek, kam si lze případně udělat poznávací výlet. K vidění je toho však dost i v samotném Caorle, které je díky 2 tisíce let starému historickému centru s červenými střechami, ulicemi „calle“, náměstími „campiello“ a nad městem se tyčící štíhlé zvonici nazývané „malé Benátky“. To vše jsou totiž pozůstatky benátské nadvlády.

Nedaleko historického centra však najdete 18 km dlouhou pláž, lemovanou výstavbou moderních hotelů. Pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody je bezpečná i pro malé děti, moře je velmi čisté. Snad jen při potápění a šnorchlování zde mnoho k vidění není, absence živočichů a ostrých korálů je však pro rodiny s dětmi spíše klad.

Kam do Itálie s dětmi – Lido di Jesolo

Krásnou dovolenou s dětmi v Itálii zažijete také v severoitalském Lido di Jesolo, největším středisku Benátské riviéry. Vzhledem k šikovné poloze na výběžku Cavallino se lze do Benátek za nedlouho dostat okouzlujícím parníčkem – vaporettem.

Dobře vybavené a udržované pláže s bílým pískem z Dolomit a mírným vstupem do moře doplňují široké možnosti zábavy, ať už jde o vodní park Aqualandia, lunapark Jesolandia a další sportovní vyžití. V Lido di Jesolo najdete historické centrum s kostem sv. Jana Křtitele, ale také rušnou třídu Via Bafile s obchůdky, bary a restauracemi, kde vám připraví čerstvé plody moře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam do Itálie s dětmi? Známe 4 letoviska, která nabízejí bezpečné koupání, ale i zábavu pro nejmenší