Menu
JenProCestovatele
Lyžování v Alpách

Kam na běžky do Itálie? 4 ideální střediska pro běžkaře

Adéla Lišková

Adéla Lišková

18. 11. 2016

Ačkoliv lyžováním v italských Alpách se obvykle míní sjezdové lyžování na červených a černých sjezdovkách vyhlášených středisek, i běžkaři si v hornaté Itálii přijdou na své. Kam na běžky do Itálie? Vybrali jsme pro vás nejlepší běžecké tratě!

1. Kam na běžky do Itálie – Val Gardena

Val Gardena je jedním z velmi známých lyžařských středisek, a to zejména proto, že hostí Světový pohár, kde lyžaři sjíždějí nejdelší obří slalom Dolomit jménem Gardenissima. Přesněji se Val Gardena nachází v provincii Bolzano, přičemž navazuje na lyžařský okruh Sella Ronda. Pro běžkaře je ve Val Gardena připraveno 102 km běžkařských tratí, které proplétají různá místa údolí, jež se skládá z několika vesniček.

Kvůli udržovanosti tratí jsou opěvované hlavně Monte Pana v San Cristina a Vallunga v Selva Gardena, krásný výhled na Dolomity vám zase dopřejí trasy v Alpe di Siusi. Vesničky vás nadchnou i svou specifickou kulturou, Val Gardena je jedním z mála dolomitských údolí, kde se ještě mluví ladinštinou. I přesto jde však o luxusní středisko, kde najde mnoho obchodů, restaurací i luxusních hotelů.

Kam na běžky do Itálie, Val di Fiemme

Val di Fiemme, Zdroj: Shutterstock.com

2. Kam na běžky do Itálie – Val di Fiemme

Slavnou Marcialongu, 70 km dlouhou běžeckou stopu, která často hostí světové závody v dálkovém lyžování, najdete v italském Val di Fiemme, navazujícím na údolí Val di Fassa v Dolomitech. Ta se slavnostně otevírá poslední lednovou neděli.

V údolí Val di Femme, pod horským masivem Latemar, dále najdete přímo běžkařské středisko jménem Passo Lavaze, jež nabízí 80 km běžkařských tratí, denně upravovaných vyškolenými odborníky. K setmění pak můžete vyrazit do nedalekého Lago di Tesaro s 18 km osvětlených běžeckých tratí, které jsou k dispozici zdarma.

3. Kam na běžky v Itálii – Folgaria / Lavarone

Dalším místem, kde si mohou běžkaři zajezdit na profesionálních tratích, je středisko Folgaria / Lavarone v lyžařské oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta, jež nabízí 98 km běžeckých tratí. Perlou je zejména závodní běžecký park na Passo Coé, kde můžete potkat trénovat i italské reprezentanty.

4. Kam na běžky do Itálie – Livigno

Skvělé podmínky na běžkování nabízí i Čechům poměrně blízké Livigno. Najdete zde tři běžkařské okruhy v poměrně značné nadmořské výšce – 1 800, 1 900 a 2 100. Modrý turistický okruh měří 18,5 km a díky své nenáročnosti je vhodný i pro začátečníky. Z ní se lze dostat na tak trošku schovaný a lehce náročnější okruh, který míří až k švýcarským hranicím. Červená trasa, propletená prudším stoupáním i sjezdy, má 8,4 km.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na běžky do Itálie? 4 ideální střediska pro běžkaře