×
JenProCestovatele

Kam na běžky v Praze. Vybírejte mezi romantikou a přírodou

Kam na běžky v Praze
Běžkaři u letohrádku Hvězda, Zdroj: Shutterstock.com

I v Praze se dá chodit na běžky. Stačí jen trochu sněhu a můžete vyrazit. Kam na běžky v Praze?

Praha má celou řadu lesů a větších ploch zeleně, které se pod nánosem bílé pokrývky rychle mění v běžkařské trasy, navíc často v romantických lokalitách. A která místo to jsou?

Modřanská rokle

Dostanete se sem autobusem (zastávky Písková nebo Poliklinika Modřany) nebo tramvají (zastávka Poliklinika Modřany). Ať začnete u jednoho či druhého bodu, po krátké jízdě vjedete do lesa na pokraji Modřanské rokle, kde vás již přivítá táhlé, ale mírné stoupání.

Příroda je zde ideální: podél cesty vede bublající Libušský potok a okolo se nachází hustá vegetace, takže nemáte ani pocit, že jste v Praze. Po cestě navíc minete i retenční hráz.

Téměř tříkilometrový výšlap můžete ukončit na autobusových zastávkách Sídliště Libuš, Jirčanská nebo U libušské sokolovny (poblíž vietnamské velkotržnice Sapa). Možností samozřejmě je i otočka a sjet si trasu dolů do Modřan.

Hvězda o okolí

Do této obory, pojmenované podle letohrádku, který zde budete určitě často míjet, se můžete dostat metrem (stanice Petřiny) a pak jít kousek pěšky. Pokud ale chcete nazouvat běžky hned po vystoupení z MHD, je lepší dojet tramvají na jednu ze zastávek Sídliště Petřiny, Vypich, Obora Hvězda.

Hvězda nabízí celou řadu cest, které sice nejsou dlouhé, ale dá se zde udělat celá řada variant tras a tak zde můžete nakroužit větší množství kilometrů.

Pokud by vám to nestačilo, můžete dojet k Vypichu, přejít stejnojmennou křižovatku a plynule vjet do parku Ladronka, kde se dá také na běžkách jezdit. A pokud by vám ani tohle nestačilo, můžete zkusit nedalekou lokalitu s názvem…

Kam na běžky v Praze: Divoká Šárka

Obrovská plocha zeleně s dlouhými cestami je přesně ideální pro náročnější běžkaře. Dostanete se sem snadno metrem (Nádraží Veleslavín), tramvají (Nádraží Veleslavín, Vozovna Vokovice) i autobusem (zastávka K letišti, jezdí sem i expresní linka 100 od stanice metra Zličín).

Divoká Šárka je skutečně rozsáhlá, a pokud vás jakožto běžkaře jen tak něco neunaví, je tato lokalita přesně pro vás. I z hlediska přírody se navíc jedná o zajímavé místo: najdete zde hluboké lesy, vodní plochy, skály a dokonce i step.

Vodní nádrž Hostivař a okolí

Další obrovská plocha se nachází v okolí hostivařské nádrže. Opět zde najdete kilometry cest, které uspokojí i fyzicky zdatnější jedince.

Obrovskou výhodou je přístup této oblasti, jelikož sousedí s celou řadou velkých pražských sídlišť, jako jsou Jižní Město, Petrovice, Horní Měcholupy, Hostivař, Košík, blízko je i sídliště Zahradní Město. Pokud bydlíte poblíž, stačí jen vzít mapu a najít nejbližší vchod do parku.

Kam na běžky v Praze: Kunraticko-michelský les

300 hektarů lesa a kilometry cest nabízí i tato oblast na Praze 4. Opět se jedná o dobře přístupnou lokalitu, jelikož i tato sousedí s velkými pražskými sídlišti (Krč, Jižní Město II) a čtvrtí Kunratice, na okraji obory se nachází i vysokoškolské Koleje Jižní Město.

Během cest zde budete míjet lesy, zříceninu hradu, několik mlýnů a vodních ploch.

V Praze se nachází ale více lokalit, kam se dá zajít na běžky. Například Milíčovský les či Ďáblický háj.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*