Menu
JenProCestovatele
Lyžování v ČR

Kam na běžky v Praze. Vybírejte mezi romantikou a přírodou

Redakce

Redakce

27. 11. 2016

I v Praze se dá chodit na běžky. Stačí jen trochu sněhu a můžete vyrazit. Kam na běžky v Praze?

Praha má celou řadu lesů a větších ploch zeleně, které se pod nánosem bílé pokrývky rychle mění v běžkařské trasy, navíc často v romantických lokalitách. A která místo to jsou?

Modřanská rokle

Dostanete se sem autobusem (zastávky Písková nebo Poliklinika Modřany) nebo tramvají (zastávka Poliklinika Modřany). Ať začnete u jednoho či druhého bodu, po krátké jízdě vjedete do lesa na pokraji Modřanské rokle, kde vás již přivítá táhlé, ale mírné stoupání.

Příroda je zde ideální: podél cesty vede bublající Libušský potok a okolo se nachází hustá vegetace, takže nemáte ani pocit, že jste v Praze. Po cestě navíc minete i retenční hráz.

Téměř tříkilometrový výšlap můžete ukončit na autobusových zastávkách Sídliště Libuš, Jirčanská nebo U libušské sokolovny (poblíž vietnamské velkotržnice Sapa). Možností samozřejmě je i otočka a sjet si trasu dolů do Modřan.

Hvězda o okolí

Do této obory, pojmenované podle letohrádku, který zde budete určitě často míjet, se můžete dostat metrem (stanice Petřiny) a pak jít kousek pěšky. Pokud ale chcete nazouvat běžky hned po vystoupení z MHD, je lepší dojet tramvají na jednu ze zastávek Sídliště Petřiny, Vypich, Obora Hvězda.

Hvězda nabízí celou řadu cest, které sice nejsou dlouhé, ale dá se zde udělat celá řada variant tras a tak zde můžete nakroužit větší množství kilometrů.

Pokud by vám to nestačilo, můžete dojet k Vypichu, přejít stejnojmennou křižovatku a plynule vjet do parku Ladronka, kde se dá také na běžkách jezdit. A pokud by vám ani tohle nestačilo, můžete zkusit nedalekou lokalitu s názvem…

Kam na běžky v Praze: Divoká Šárka

Obrovská plocha zeleně s dlouhými cestami je přesně ideální pro náročnější běžkaře. Dostanete se sem snadno metrem (Nádraží Veleslavín), tramvají (Nádraží Veleslavín, Vozovna Vokovice) i autobusem (zastávka K letišti, jezdí sem i expresní linka 100 od stanice metra Zličín).

Divoká Šárka je skutečně rozsáhlá, a pokud vás jakožto běžkaře jen tak něco neunaví, je tato lokalita přesně pro vás. I z hlediska přírody se navíc jedná o zajímavé místo: najdete zde hluboké lesy, vodní plochy, skály a dokonce i step.

Vodní nádrž Hostivař a okolí

Další obrovská plocha se nachází v okolí hostivařské nádrže. Opět zde najdete kilometry cest, které uspokojí i fyzicky zdatnější jedince.

Obrovskou výhodou je přístup této oblasti, jelikož sousedí s celou řadou velkých pražských sídlišť, jako jsou Jižní Město, Petrovice, Horní Měcholupy, Hostivař, Košík, blízko je i sídliště Zahradní Město. Pokud bydlíte poblíž, stačí jen vzít mapu a najít nejbližší vchod do parku.

Kam na běžky v Praze: Kunraticko-michelský les

300 hektarů lesa a kilometry cest nabízí i tato oblast na Praze 4. Opět se jedná o dobře přístupnou lokalitu, jelikož i tato sousedí s velkými pražskými sídlišti (Krč, Jižní Město II) a čtvrtí Kunratice, na okraji obory se nachází i vysokoškolské Koleje Jižní Město.

Během cest zde budete míjet lesy, zříceninu hradu, několik mlýnů a vodních ploch.

V Praze se nachází ale více lokalit, kam se dá zajít na běžky. Například Milíčovský les či Ďáblický háj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na běžky v Praze. Vybírejte mezi romantikou a přírodou