Menu
JenProCestovatele
Lyžování v ČR

Kam na lyže v ČR? Zkuste Jeseníky! Máme tipy na nejlepší střediska

Komerční sdělení

Komerční sdělení

16. 10. 2014

Jeseníky patří mezi nejkrásnější české hory, ať už se sem vydáte v létě za pěší nebo cykloturistikou nebo v zimě užít si lyžování. Pokaždé vás přivítá nezaměnitelná atmosféra a úžasně čistý vzduch, kvůli kterému se sem sjíždí lidé z celého světa.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Lyžařská střediska

V celých Jeseníkách jsou více než 3 desítky lyžařských areálů. Malé i velké areály, pro rodiny s dětmi i pokročilé lyžaře se liší velikostí, vybaveností i cenou. Nejznámější a nejnavštěvovanější jsou tři střediska – Skicentrum Karlov, Ski areál Červenohorské sedlo a Skiareál Kouty.

Karlov, Malá Morávka – největší lyžařské centrum Jeseníků sdružuje 5 areálů s celkem 20ti sjezdovkami všech obtížností a délek. Téměř 20 je zde i vleků a lanovek, včetně 5ti sedačkových. Některé sjezdovky jsou osvětlené pro večerní lyžování. V areálu Kopřivná se nachází snowpark s atrakcemi pro děti i dospělé.

Červenohorské sedlo – areál s 12ti převážně modrými sjezdovkami a 9ti vleky a lanovkami nabízí veškerý komfort lyžařského střediska včetně úschovny, servisu, půjčovny, lyžařské školy a služeb intruktorů.

Skiareál Kouty  unikátem moderního areálu Kouty je první šestisedačková lanovka v ČR. V areálu je přes desítku sjezdovek a na své si přijdou i běžkaři, pro ty jsou zde 3 zajímavé běžkařské tratě.

Zdroj: Esennce

Zdroj: Esennce

Pro cyklisty a turisty

Jeseníky jsou také oázou pro pěší turisty a cyklisty. Jsou protkané sítí cyklostezek a pěších značených turistických tratí různé náročnosti a délky. Pěšky se vydejte na nejvyšší horu Praděd nebo do známé lázeňské obce Karlova Studánka. Na kole se spolehněte na osvědčené cyklotrasy. I milovníci adrenalinovější sjezdové cyklistiky si v Jeseníkách přijdou na své při sjíždění Rychlebských stezek nebo v moderním Bike parku Kouty.

Karlova Studánka, Zdroj: Esennce

Karlova Studánka, Zdroj: Esennce

Jako základnu a výchozí bod pro vaše výlety si zvolte některý z místních penzionů nebo chalup. Možností ubytování je v Jeseníkách nepřeberné množství. Je dobré si před výběrem rozmyslet, co od daného ubytování očekáváte. Zda je pro vás důležité soukromí, komfortní vybavení nebo dostupnost, zda cestujete s dětmi nebo s partou přátel. Nejen pro rodiny s dětmi skvěle poslouží Penzion Jeseníky, který nabízí ubytování v apartmánech s vlastní kuchyňkou, takže během pobytu nejste na nic a na nikoho vázáni.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na lyže v ČR? Zkuste Jeseníky! Máme tipy na nejlepší střediska