Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

Kam v Česku na brusle? Máme 10 tipů na nejlepší místa pro zimní bruslení

Redakce

Redakce

19. 2. 2012

Nabídka míst k bruslení je v České republice bohatá. Redakce Jenprocetovatele.cz vybrala i další zajímavá místa, kde si skvěle zabruslíte.

Bruslení je jednou z častých zimních radovánek. Zajezdit si můžete na přírodním ledě – na zamrzlých rybnících, řekách i přehradách. Druhou možností je vyrazit na brusle pod střechu. Nemá to sice takové kouzlo, zato máte jistotu, že se pod vámi neprolomí led. Ať už upřednostňujete kteroukoliv variantu, v našem výčtu si přijdete na své.

Veřejné hřiště Na Františku (Praha)

Ani v centru Prahy není problém najít místo k bruslení za rozumnou cenu. Jedním z nich je například sportovní areál Na Františku, kde si na venkovním kluzišti můžete zabruslit každý den. Využít zde samozřejmě můžete i půjčovnu a broušení bruslí.

Zimní stadion Ostrava – Poruba (Moravskoslezský kraj)

Ostravský zimní stadion má pro své návštěvníky pestrou nabídku aktivit. Nejmenší návštěvníky a jejich rodiče jistě potěší aktivita Učíme se bruslit, starší se zase mohou pobavit na Diskotéce na ledě, která se zde koná každý pátek.

Bruslařská dráha na Lipně (Jihočeský kraj)

Na Lipně se v letošní zimní sezoně poprvé podařilo propojit obě tamější dráhy (Hornoplánskou a Lipenskou) a na zamrzlé vodní nádrži vznikla nejdelší bruslařská dráha na světě. Trasa je téměř 38 km dlouhá, 8 metrů široká a lemuje ji několik ledových barů. V Lipně nad Vltavou si navíc můžete zapůjčit brusle.

Kluziště v centru Olomouce (Olomoucký kraj)

Kompromis mezi bruslením v přírodě a ve sportovní hale najdete mimo jiné v Olomouci. Zde se část Dolního náměstí v centru města proměnila ve veřejné kluziště. Bruslit se zde bude až do konce února a konají se tu i speciální akce jako karneval nebo ukázky krasobruslení.

Brněnská přehrada (Jihomoravský kraj)

Každou zimu se zamrzlá vodní plocha u hradu Veveří stává vyhledávaným místem nejen bruslařů, ale i běžců na lyžích. Na stránkách přehrady najdete aktualizované informace o stavu ledu, které se vyplatí sledovat a v případě špatných podmínek raději zůstat doma.

Kooperativa aréna v Plzni (Plzeňský kraj)

Plzeňský zimní stadion nabízí veřejné bruslení téměř každý den. Nechybí zde samozřejmě služby jako broušení bruslí či občerstvení, specialitou je kurz krasobruslení, kde se může široká veřejnost naučit základy tohoto sportu.

Zamrzlé Máchovo jezero (Liberecký kraj)

Až poznáte na vlastní brusle krásu zamrzlé plochy Máchova jezera o velikosti 280 hektarů, pochopíte kouzlo bruslení v přírodě a už nebudete chtít jinak. Na místě si můžete zapůjčit brusle a vyrazit na kluziště nebo si klidně zahrát hokej. Zahřát se později můžete v nedaleké restauraci.

Zimní stadion Kladno (Středočeský kraj)

V Kladně na vás především dýchne historie, jedná se totiž o jeden z nejstarších stadionů v České republice. Navíc se s tímto místem pojí začátky hvězdné kariéry mnoha hokejistů v čele s Jaromírem Jágrem.

Veřejné kluziště Štvanice (Praha)

Po zbourání zimního stadionu bylo na pražské Štvanici otevřeno venkovní ledové kluziště. Na ploše 15 x 30 metrů si můžete zabruslit každý den až do poloviny března (v případě dobrých klimatických podmínek i déle). Děti do tří let zde bruslí zdarma, starší děti do deseti let mají volný vstup od pondělí do pátku do 15 hodin.

Orlická přehrada (Jihočeský kraj)

I největší vodní nádrž v České republice nabízí plochu pro lední bruslení. Důležité však je hlídat si informace o současném stavu ledu, webové stránky přehrady na případné nebezpečí vždy upozorňují.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Česku na brusle? Máme 10 tipů na nejlepší místa pro zimní bruslení