Menu
JenProCestovatele
Asie

Kam v zimě za teplem? Vyberte destinaci dle vašeho gusta

Redakce

Redakce

25. 11. 2016

Chcete se v zimních měsícíh ohřát u moře nebo rovnou za teplem vyrazit o Vánoce? Máte už po krk teplot okolo nuly a těžkých kabátů? Vyražte za exotikou!

Kam v zimě za teplem, Kuba

Kuba, Zdroj: Shutterstock.com

Stále více populárními se stávají dovolené u moře v podzimních či zimních měsících a spousta rodin tak mění klasické Vánoce na sněhu se stromečkem a typickým cukovím za koupání u moře a hřejivé sluníčko. Pojďte se podívat na naše tipy pro vaši zimní dovolenou.

Kuba

Ostrov v Karibiku, který na vás bude dýchat nezaměnitelnou atmosférou 50. let, jako by se zastavil v čase. Na ulici vás překvapí stará auta, vřelé úsměvy Kubánců a všudypřítomná salsa. Země bílého rumu by určitě měla být na seznamu plánovaných destinací všech pravých cestovatelů, o Vánoce však tento latinský stát nabídne nezapomenutelný zážitek. Vyražte se tak podívat do hlavního města Havany nebo si užívejte krás jedné z nejznámějších pláží na světě: Varadero!

Kam v zimě za teplem, Město Agulo, Kanárské ostrovy

Město Agulo, Kanárské ostrovy, Zdroj: Shutterstock.com

Kanárské ostrovy

Exotika hned za rohem? Tou bývají pro většinu Evropanů právě Kanárské ostrovy. Vypravte se podívat na jeden z ostrovů tohoto španělského pokladu v Atlantickém oceánu. Ať už si vyberete Tenerife, Gran Canariu nebo Fuerteventuru, litovat rozhodně nebudete. Pravdou je, že přes zimu sluníčko nebude pálit tolik jako třeba právě na Kubě, příjemné teplo si zde ale rozhodně užijete. Kanáry tak mohou být ideální variantou pro ty, kdo nemají rádi šílenou zimu a ani urputné vedro – v Atlantiku se příjemně ohřejete!

Kam v zimě za teplem, Puru Ulun Danu Bratan, Bali, Indonésie

Puru Ulun Danu Bratan, Bali, Indonésie, Zdroj: Shutterstock.com

Indonésie

Stát v jihovýchodní Asii a Oceánii je tvořen více než 17 000 ostrovy a menšími ostrůvky. Tato kouzelná země, kterou v roce 2004 postihlo neštěstí v podobě tsunami, je přesto stále velmi vyhledávanou a oblíbenou destinací všech cestovatelů, dobrodruhů i turistů. Indonésie ukrývá neuvěřitelné přírodní bohatství a přináší klid do duše všem, kteří tuto zemi navštíví. Největšími ostrovy jsou Jáva (s hlavním městem Jakarta), Sumatra, Kalimantan, Malé Sundy nebo například Sulawesi. Vyberte si i vy svůj ráj na zemi a navštivte Indonésii!

Kam v zimě za teplem, Puerto Madero, Buenos Aires, Argentina

Puerto Madero, Buenos Aires, Argentina, Zdroj: Shutterstock.com

Jižní Amerika

Jižní Amerika je velmi široký pojem, který zahrnuje hned 15 států. Obecně ale můžeme říct, že celá Latinská Amerika leží na jižní polokouli a je tak ideálním místem pro vaši podzimní či zimní dovolenou. Je na vás, zda se vydáte do zalidněnějších oblastí s živými a temperamentními městy jako je Sao Paulo či Rio de Janeiro v Brazílii nebo Buenos Aires v Argentině, popřípadě zda dáte přednost přírodě a navštívíte Andy, které se táhnou po celé západní linii Jižní Ameriky, přiblížíte se k nejvyššímu vrcholu Aconcangua v Argentině nebo se podíváte na známé jezero Titicaca v Bolívii. V každém případě vám má tento kus země co nabídnout a vy se rozhodně budete chtít vrátit.

Kam v zimě za teplem, 12 apoštolů, Austrálie

12 apoštolů, Austrálie, Zdroj: Shutterstock.com

Austrálie

Kontinent na druhé straně polokoule je pro Evropany stále větším a větším lákadlem. V zimě, kdy v Austrálii šplhají teploty nad 30 stupňů, se tak jedná o velmi přitažlivé a atraktivní místo pro vaší dovolenou. Austrálie má spoustu přírodního bohatství, kterým se můžete kochat. Asi nejznámější je posvátná hora Uluru, Korálový útes nacházející se v blízkosti východního pobřeží a velmi vzácnou je také místní fauna, která zahrnuje řadu zvířat, které nikde jinde nenajdeme. Které to jsou? Například koala, emu nebo wombat. Nezapomeňme ale i na moderní města, která jsou pro Austrálii symbolické. Spolu s hlavním městem Canberrou zde můžete navštívit Brisbane, Adelaide, Melbourne a asi nejikoničtější Sydney.

Jaké jsou vaše plány na zimu? Podíváte se za hranice a okusíte exotiku i v zimě?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v zimě za teplem? Vyberte destinaci dle vašeho gusta