Menu
JenProCestovatele
Exotická dovolená

9 nejkrásnějších ostrovů v Karibiku, které stojí za to navštívit

Martina Mádlová

Martina Mádlová

25. 7. 2018

Karibik láká cestovatele na krásné písečné pláže, průzračnou tyrkysovou vodu a tropickou vegetaci. Na své si přijdou i milovníci kulinářských specialit včetně proslulého karibského rumu. Podívejte se na 9 karibských ostrovů, kam se můžete vydat, když chcete utéct za teplem.

Hurikány Irma a Maria pustošily a ničily v oblasti Karibiku i jinde. Naštěstí nedokázaly zničit krásu tamějších ostrovů a ty jsou takřka ze 70 procent nedotčené a vybízí k tomu, abyste je navštívili.

1. Bahamy

Bahamy

Bahamy

Bahamy jsou pro mnoho turistů doslova rájem na zemi. Nachází se zde stovky malých i velkých ostrovů a ostrůvků. Moře je proslulé svou čistotou, obyvatelé velmi příjemní a navíc světoznámý místní rum udělá radost i těm nejotrlejším odpůrcům cestování. Většina ostrovů je pokryta palmovými háji a plná exotických zahrad. Vše přímo vybízí k podnikání romantických procházek. Uniknout by vám nemělo ani muzeum Grand Bahama, největší podvodní jeskynní systém na světě v Lucayan National Park, potápění na Long Island a podvodní akvárium spolu se slaměným trhem ve městě Nassau.

2. Aruba

Aruba

Aruba a strom Divi Divi

Jižní karibský ostrov má 110 000 obyvatel a dostanete se sem za pět hodin letu z východního pobřeží. Bouře ho nijak nepoškodily, a tak si můžete do syta užívat veškeré krásy, které nabízí. Rekreanti zde milují zejména šnorchlování a potápění a za zmínku určitě stojí i skvělá gastronomie. Protože je na ostrově přes 90 různých národností, setkáte se  s italskou, holandskou i indickou kuchyní.

Aruba je plná nádherných dlouhých pláží s jemným pískem, blankytně modrým mořem, korálovými útesy i úchvatnou zelení, která je bohatě zastoupena kaktusy, sukulenty, kokosovými palmami a posvátnými stromy Divi Divi.

Největší bazén na světě navozuje iluzi Karibiku. Hluboký je i více jak 35 metrů

3. Grand Cayman

Grand Cayman

Grand Cayman a úchvatné korály

Grand Caymand je největší ze tří Kajmanských ostrovů. Ať už hledáte dokonalou relaxaci, vynikající pohoštění, vzrušující noční život či úchvatné podmořské výlety, ostrov nabízí od každého něco. Voda, pláže i příroda jsou jedním slovem nádherné.

Na ostrově se pořádají různé festivaly, včetně populárního týdne Pirates a barevného a vzrušujícího Batabanu.

4. Svatá Lucie

Svatá Lucie

Svatá Lucie

Také Svatá Lucie nebyla vůbec zasažena hurikány, a tak se na nádherný ostrov můžete bez obav vydat. Hlavní dominantou ostrova jsou dvě sopky Velký a Malý Piton. Ovšem není potřeba mít strach. Naposledy byla jejich aktivita zaznamenána v 18. století.

Turisty oblíbené jsou zdejší bahenní lázně i sopečné prameny, které vytékají z nitra ještě stále aktivní sopky Soufriére v Sulphur Springs Park. Tyto lázně jsou velmi staré. Nechal je vybudovat již Ludvík XVI.

Každý pátek se v malé rybářské vesničce Anse La Raye koná pouliční zábava, kde můžete ochutnat čerstvé smažené ryby, zatančit si a celkově se pobavit. Na ostrově Pigeon zase můžete navštívit archeologické ruiny z koloniální doby a samozřejmě nechybí ani překrásné pláže.

V poslední zachovalé části tropického deštného pralesa na vás čekají nejrůznější druhy papoušků, ještěrek, leguánů a žab.

5. Jamaica

Jamaica

Jamaica a slavné reggae

Jamaica je tak rozmanitá země, že je zde škoda jen lenošit na pláži. Jsou zde bílé písečné pláže, bohaté reggae a spousta lahodných pokrmů, které byste měli ochutnat. Milovníci vodních sportů ocení skvělé podmínky pro potápění, plachtění, rafting, rybaření a koupání. Užijete si zde i jízdu na kole a turistiku. Samozřejmě nechybí ani trocha kultury a s místními pohostinnými obyvateli to není žádný problém. Jamaica je prostě ráj a stojí za návštěvu.

Kde se natáčeli Piráti z Karibiku? Místa nabízí i muzeum pro fanoušky

6. Guadeloupe

Guadaloupe

Guadaloupe

Ostrov Guadeloupe je zámořským regionem Francie. Přináší to nejednu výhodu. Například zde můžete platit eurem a přicestovat stejně jako do jiných zemí Evropské unie. Francouzský vliv zde mimo jiné připomíná i budova tržnice v Point á Pitre, kterou navrhl slavný Gustav Eiffel.

Ostrovu Guadeloupe se někdy přezdívá ananasový ostrov, protože právě z něj pochází toto sladké a šťavnaté ovoce. Mimo ananasu je zde k dostání i specialita Bois Bande, což je silné přírodní afrodisiakum. Kvůli tomuto roztoku jsou kreolské babky bylinkářky doslova v obležení turistů.

7. Svatý Martin

Svatý Martin

Svatý Martina a právě přistávající letadlo nad hlavami turistů

Svatý Martin je ostrovem milionů motýlů a letadla tu přistávají na pláži. Tento nejmenší ostrov na světě je územně rozdělen mezi dva státy Francii a Nizozemsko. Nejvíce turistu láká právě druhá zmíněná část. Není to však kvůli kreolské kultuře, nádherným plážím nebo moři, ale kvůli něčemu, co jiné nemají. Jsou to obří dopravní letadla, která přistávají takřka na pláži Maho Beach. Hned vedle ní se totiž nachází ranvej mezinárodního letiště Princezny Juliany. Na pláži není moc palem, právě kvůli letadlům, která způsobují erozi. Ale pro surfaře a skimboardisty je toto místo ideální, protože zde bývají opravdu velké vlny.

Cestujete do exotických zemí? Jaká očkování byste měli zvážit?

8. Kuba

Kuba

Kuba

Kuba je plná kontrastů. Můžete se zde ubytovat v luxusních hotelech i jednoduchých privátech, koupit si doutník za pár dolarů i za desítky. Mnoho lidí se na Kubu pravidelné vrací, protože má neopakovatelnou atmosféru. Stejně tak se sem navracel i spisovatel Ernest Hemingway, který patřil ke štamgastům v klubu La Floridita v Havaně. Luxus si můžete užít v populárním letovisku Varadro, historie na vás čeká v Zátoce sviní a na východě zase můžete potěšit své chuťové pohárky v čokoládovně založenou samotným Che.

9. Martinik

Martinik

Martinik

Martinik je také francouzským územím. Na slavný květinový ostrov míří každý rok turisté z Evropy i Ameriky. Láká je sem krása a kouzlo ostrova i jachtaření. Na Martiniku se narodila Josefína Tascherová, která se provdala za důstojníka Alexandra de Beauharnaise a později se stala francouzskou císařovnou po boku Napolenoa.

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Právě čtete

9 nejkrásnějších ostrovů v Karibiku, které stojí za to navštívit