Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam za nákupy do Vídně. Najděte outlety i luxus

Redakce

Redakce

29. 1. 2017

Chystáte se ještě na poslední chvíli na vánoční nákupy za hranice? My jsme se podívali na nejlepší obchody ve Vídni – podívejte se i vy!

Rakouskou je zemí, kam většina Čechů, kteří žijí v pohraničí, ráda jezdí na nákupy. Ceny zde sice nejsou nijak závratně nižší, zárukou je ovšem kvalita, a to jak u oblečení, tak u potravin. Jaké obchody jsme vybrali a které jsou podle nás nejlepší?

Designer Outlet

Outlet, který se nachází asi 40 km od Vídně, sdružuje přes 600 módních značek pod jednou střechou. To vše za výhodné, výprodejové ceny.

V umělé vesnici Pandorf se nachází přes 150 značkových obchodů, kde najdete právě kvalitní oblečení za relativně příznivé ceny. Slevy zde dosahují až 70% a je více než jisté, že si zde vyberete svůj oblíbený kousek.

Luxus ve Zlaté třídě

V samém centru Vídně, konkrétně na Starém městě, najdete známou Zlatou třídu. Zde najdete ty nejluxusnější a nejdražší obchody – podívejtě se například do obchodů, jako jsou Prada, Gucci, Mulberry, Saint Lauren, Louis Vuitton a spousty dalších. Vybrali byste si?

Obchodní domy s konfekcí

Na konfekci narazíte v celé řadě obchodních domů. Asi nejnavštěvovanější pak bude G3, kde najdete nejen nám známe H&M, Tally Weijl nebo Mango, ale hlavně Primark. Tento řetězec láká nákupní maniaky kvůli neuvěřitelnému množství oblečení za velmi nízké ceny.

V centru Vídně se nachází také Ringstrassen Galerien, a to kousek od Vídeňské státní opery. Vybrat si zde můžete z více jak 70 obchodů, které nabízejí nejen oblečení, ale najdete zde i několik příjemných restaurací a kaváren.

Čtěte také: Kam za nákupu do Rakouska

Wien Mitte je galerií, kterou najdete kousek od jedné z nejvýznamnějších vídeňských gotických památek – kostela sv. Štěpána. Nově zrekonstruované centrum láká nejenom obchody, ale také moderní architekturou a údajně i restaurací s nejlepším falafelem ve městě.

Nezapomeňte také navštívit Lunger City, centrum, které je domovem pro více jak 120 obchodů. Podobně, jako u předchozích obchodních domů, i tady si na své přijdou nejen shopaholici, ale také milovníci jídla nebo kina.

Stylové nákupní třídy

Přestože Zlatá třída bude zajisté tou nejexkluzivnější a nejpřepychovější ulicí ve Vídni, můžeme vám dát tipy i na jiné, dostupnější čtvrti, které okouzlí nejen obchody, ale také architekturou .

Dvoukilometrová Mariahilfer Strasse přitáhne zraky hlavně nádherně vyzdobenými výlohami. V okolních uličkách pak najdete další butiky a outletové obchody.

Evropská nejstarší nákupní třída Kärntner Strasse se pyšní také titulem „nejelegantnější ulice v Evropě“. Posouzení, zda tomu tak opravdu je, necháme na vás. Právě zde najdete i známý obchod Steffl, který uchvátí nejen luxusními modely světových návrhářů, ale také prodejem tradičních rakouských krojů .

V ulici Graben pak najdete spíše dražší značky. Vedle nich se tyčí i proslulý rakouský obchod Julius Meinl s vlastní kavárnou.

Až se vydáte na nákupy do Vídně, nezapomeňte, že v neděli jsou rakouské obchody zavřené. A jaké oblíbené obchody nebo outlety máte vy?

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Kam za nákupy do Vídně. Najděte outlety i luxus